stronywnetrza.urzadzamy.pl

Ogrody angielskie. Jak zaplanować rośliny ogrodowe i krzewy ozdobne?

zoom Ogrody angielskie. Jak zaplanować rośliny ogrodowe i krzewy ozdobne?
Fot.: FUTURE GARDENS

Ogrody angielskie są otwarte, otoczone niskimi murkami z cegły. Na przeważnie dużych przestrzeniach planujemy rośliny ogrodowe. Można wprowadzać krzewy ozdobne jako żywopłoty, bo w angielskim ogrodzie powinniśmy zrezygnować z ciężkich murów. Bardzo ważny jest tam piękny trawnik z rabatami pełnymi ziół i bylin.

Ogrody angielskie zawierają wpływy różnych stylów – japońskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Jako ogrodzenie, oprócz żywopłotów z krzewów ozdobnych, wykorzystuje się stylizowane na stare, fragmenty kamiennych ogrodzeń. Atrakcją w takim ogrodzie może być niewielki zbiornik wodny z liliami wodnymi, otoczony roślinami do miejsc podmokłych (kosaciec, bergenia, wierzba płacząca). Ogród powinien wchodzić nawet na budynek – ściany mogą porastać pnącza.

W ogrodzie angielskim można posadzić pojedyncze buki, dęby i wierzby. Drzewa i krzewy ozdobne traktujemy jako tło dla rabat bylinowych. Na nich można zaplanować rośliny ozdobne, np.: bukszpan, trzmielinę ostrokrzew, berberys, mahonię, lilak, śnieguliczkę, budleję, jaśminowiec, klon palmowy, wiśnię i śliwę ozdobną. Sadzimy także pnącza: powojniki, bluszcze, winobluszcze, pnące hortensje przy podporach glicynie i pnące róże. W grupach można posadzić krzewy kwitnące: rododendrony, azalie oraz róże. Nie można zapominać o dużej ilości bylin, ziół i roślin kwitnących: naparstnice, lilie, czosnek ozdobny, dzwonki, floksy, nachyłki, margerytki, jeżówki, czarnuszki, lawenda, kocimiętka, szałwia, nagietek, geranium, stokrotki, bratek, maki, trawy ozdobne i irysy.

Wszystkie rośliny ogrodowe, nasiona i sadzonki, można nabyć w sklepie internetowym FUTURE GARDENS.

Źródło: FUTURE GARDENS

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ALTEZA
  • LISSY
  • SCHELL
  • VellaHOME
  • ANDREWEX
  • VOGEL&NOOT
  • BONDEX
  • STONE MASTER
  • HYDROPOOL