stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowy akustyczny sufit podwieszany Rockfon – krawędź Z

zoom Nowy akustyczny sufit podwieszany Rockfon – krawędź Z
Fot.: ROCKFON

Akustyczne sufity podwieszane marki Rockfon z popularnych linii Sonar i Tropic zostały wzbogacone o płyty sufitowe z krawędzią Z. Są one przeznaczone do montażu w niewidocznym systemie konstrukcji nośnej. Oba równoległe boki płyty są od siebie lekko odsunięte. Dzięki temu tworzą elegancki efekt równoległych cieni. Biurowiec firmy T-Mobile jest pierwszym obiektem na świecie, w którym zamontowano nowe płyty sufitowe.

Technologia Z powstała z połączenia w jednym module płyty sufitowej dwóch ukrytych systemów krawędzi dostępnych wcześniej w ofercie Rockfon: krawędzi M i X. W nowych akustycznych sufitach podwieszanych dwa nośne boki mają krawędź M, która pozwala uzyskać charakterystyczny cień, dwa pozostałe boki wykończone są w krawędzi X, która sprawia, że płyty przylegają ściśle do siebie. W ten sposób krawędź Z sprawia, że pomieszczenie jest postrzegane jako szersze lub dłuższe, w zależności od perspektywy i efektu wizualnego założonych w projekcie aranżacji wnętrza.

Sprawdź też: sufit podwieszany projekty, wzory, galeria >>>

Płyty sufitowe z krawędzią Z można montować i demontować od dołu, bez potrzeby zagwarantowania przestrzeni montażowej pomiędzy sufitem, a stropem, co minimalizuje straty kubatury pomieszczenia. Oprócz tego, montaż sufitu podwieszanego od dołu umożliwia wygody dostęp do instalacji i okablowania ukrytego nad sufitem. Płyty z nową krawędzią są przykładem tego, jak sprawnie można połączyć wysokiej jakości design z funkcjonalnością.

Płyty sufitowe Tropic i Sonar z nową krawędzią, podobnie jak pozostałe produkty z tych serii, wyróżniają doskonałe własności akustyczne, które zapewniają obniżenie czasu pogłosu w pomieszczeniach do poziomu zapewniającego dobrą zrozumiałość mowy. Płyty w kolorze białym mają wysoki współczynnik rozproszenia światła odbitego na poziomie 86%. Zapewnia to efektywne wykorzystanie oświetlenia naturalnego. Wszystkie te cechy poprawiają klimat wewnętrzny, komfort dla użytkowników oraz eksploatację zgodną z wytycznymi dla zielonych budynków umożliwiającą inwestorowi znaczące oszczędności w utrzymaniu obiektu.

Źródło: Rockfon, www.rockfon.com.pl

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • A-Z DECOR
  • NORTH & SOUTH HOME
  • STO
  • MISE
  • DONICESTALOWE.PL
  • ELKAMINO DOM
  • DEFRA
  • KESSEL
  • SKOFF