stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowości marki GLAS ITALIA zaprezentowane na targach w Mediolanie 2013

zoom Nowości marki GLAS ITALIA zaprezentowane na targach w Mediolanie 2013

Szkło jest znane od niepamiętnych czasów. Dziś oddane w ręce najlepszych designerów na świecie wciąż zaskakuje zastosowaniem i formami, jakie przybiera. Szklane meble marki Glas Italia powstają od 1970 roku w mieście Macherio położonym w północnej Lombardii. Region ten jest prawdziwym zagłębiem producentów mebli i akcesoriów wnętrzarskich. Właśnie tu rozpoczęło się zjawisko „włoskiego designu”, który podbił świat. Projektantami GLAS ITALIA są: Alessandro Mendini, Ettore Sottsass, Jasper Morrison, Jean-Marie Massaud, Patricia Urquiola, Piero Lissoni i inni.

FUNGHETTI, projekt Piero Lissoni
Duże okrągłe stoły, których blaty wykonane są z hartowanego szkła o grubości 12 mm. Dostępne w wykończeniu przezroczystym, lakierowanym lub satynowym. Podstawa uformowane ręcznie z przezroczystego szkła borokrzemowego.

QUAKE, projekt Garth Roberts
W całości transparentny stół do jadalni, wykonany z hartowanego szkła o grubości 15 mm. Szklany stół wyróżnia się nieregularnym kształtem blatu oraz nóg, które połączono w pozornie przypadkowy sposób. Pozwoliło to otrzymać rzeźbiarską formę.

VERGLAS, projekt Piero Lissoni
Stół do jadalni skonstruowany ze prostopadłościanów. Szklane formy w kształcie pudełek wykonane są ze szkła o grubości 10 mm. Blat opiera się na dwóch podstawach w kształcie litery "T". Stół ma prostą silna formę.

DEEP SEE, projekt NENDO
Stolik kawowy i niski regał osiąga głębię dzięki stopniowemu zmniejszaniu odstępów między półkami przy jednoczesnym wzmacnianiu intensywności szarego lub niebieskiego koloru szkła.

MIRROR CHAIR – MIRROR STOOL, projekt NENDO
Lustro zintegrowane z taflą stolika lub siedziska, które również wykonane zostały z lustra o grubości 10 mm. Dzięki specjalnemu procesowi wytrawiania uzyskano efekt metalicznego opalizowania w dolnych partiach siedziska. Zanika on stopniowo wraz ze wzrostem wysokości lustra, które od pewnej wysokości staje się klasycznym zwierciadłem.

PRISM MIRROR projekt TOKUJIN YOSHIOKA
Lustro o kwadratowym, prostokątnym lub ośmiokątnym kształcie. Zdobią je ramki z transparentnego posrebrzanego szkła o grubości 12 mm. Wersja prostokątna ma nogi i może zostać ustawiona na podłodze. W tej serii dostępna jest również lustrzana szafka wykonana z posrebrzanego szkła o grubości 12 mm. Jej wnętrze wykończone zostało ciemnym drewnem dębowym z półkami o regulowanej wysokości lub opcjonalnie z wieszakiem na ubrania. Lustrzane drzwi o fazowanych krawędziach otwierają się przy pomocy systemu push-pull.

Marka Glas Italia dostępna jest w showroomie LAB, Warszawa ul. Duchnicka 3 www.laboratorio.pl
Strona producenta www.glasitalia.com

Źródło: GLAS ITALIA

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • MERITA
  • DUNES
  • DUNIN
  • BAUTECH
  • MURASPEC
  • HALUPCZOK
  • ADAH
  • Noti Sp. z o.o.
  • COSMO