stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowość Ecophon – mniejsze akustyczne panele ścienne Ecophon Akusto One

Fot.: ECOPHON

1 lutego 2016 roku Ecophon wprowadził na rynek nową serię dźwiękochłonnych elementów montowanych na ścianie. Akustyczne panele ścienne Ecophon Akusto ™ One stanowią uzupełnienie istniejącej oferty paneli ściennych i ekranów wolnostojących. Elastyczny system montażu, szeroki wachlarz kształtów, rozmiarów, kolorów i powierzchni sprawia, że jest to narzędzie do kształtowania akustyki pomieszczeń bardzo atrakcyjne dla architektów i projektantów wnętrz.

Akusto One to oryginalny element dźwiękochłonny i dekoracyjny w jednym. Nie trzeba wybierać między dobrym materiałem dźwiękochłonnym a atrakcyjnym wystrojem. Teraz mamy nowoczesny design i dobrą akustykę w jednym. Dodatkowo, Akusto One są proste w montażu – zawiesza się je na ścianie jak obraz”, mówi Wojciech Jórga, marketing menadżer Ecophon.

Uzupełnienie sufitów akustycznych
Podstawowym krokiem dla zapewnienia dobrej akustyki w większości wnętrz jest montaż dźwiękochłonnych sufitów podwieszanych. Pozwala to ograniczyć poziom hałasu i jego zasięg przestrzenny. Jeśli jednak ściany będą twardo wykończone i pozbawione umeblowania to fale dźwiękowe będą między nimi odbijać się zwiększając pogłos, a w pewnych sytuacjach tworząc zjawisko echa. Pogarsza to zrozumiałość mowy, a wnętrza mogą być odbierane jako nieprzyjemne.
„Elementy pochłaniające dźwięk zlokalizowane na ścianach ograniczają poziome odbicia dźwięku. Jest to szczególnie istotne we większych, wysokich pomieszczeniach. Duże odległości pomiędzy ścianami sprzyjają powstawaniu słyszalnego echa, a w przypadku równoległych ścian tzw. trzepoczącego echa. Dzięki dźwiękochłonnym panelom ściennym możemy te niekorzystne zjawiska wyeliminować. Wszystkie nasze badania potwierdzają, że odpowiednio zastosowane znacznie poprawiają one zrozumiałość mowy. Oznacza to, że dzieci lepiej usłyszą nauczyciela, nagłośnienie w sali sportowej działa poprawniej, pracownicy biurowi mogą rozmawiać między sobą cichszym głosem nie przeszkadzając współpracownikom, a personel medyczny może lepiej zrozumieć przekazywane informacje na temat pacjentów, zabiegów czy dawek leków” – wyjaśnia ekspert ds. akustyki Mikołaj Jarosz, Ecophon.

Zrównoważony rozwój
Jako dostawca materiałów w branży budowlanej, Ecophon zleca dokładne badania swoich produktów w niezależnych jednostkach certyfikujących tak, aby móc ocenić ich wpływ na środowisko w całym ich cyklu życia.
„Dzięki rygorystycznym badaniom dokładnie wiemy, jaki wpływ na środowisko mają nasze produkty. Jesteśmy dumni, że nasze absorbery otrzymały certyfikaty takich organizacji jak francuskie VOC A+, czy certyfikat zgodności Kalifornijskiej Regulacji Emisji. Produkty Ecophon są rekomendowane przez Szwedzki Związek Chorych na Astmę i Alergię” – podkreśla Wojciech Jórga.

Źródło: ECOPHON

powiązane produkty
Ścienne panele akustyczne Ecophon Akusto One
Ścienne panele akustyczne Ecophon Akusto One

Panele akustyczne Ecophon Akusto One to nowe, elastyczne, wertykalne elementy pochłaniające dźwięk o mniejszych wymiarach, szerokości 40 mm oraz z malowanymi na szaro lub biało krawędziami. Elastyczny system montażu, szeroki wachlarz kształtów, rozmiarów, kolorów i powierzchni sprawia, że jest to ...

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ELECTROLUX
  • KLUDI ARMATUREN
  • SCHINDLER
  • LUXUM
  • FOREST POLSKA
  • HOUSE & MORE
  • LOFT DESIGN SYSTEM
  • HAGER POLO
  • TUBĄDZIN