stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowoczesny hotel nad morzem – Gwiazda Morza we Władysławowie

zoom Nowoczesny hotel nad morzem – Gwiazda Morza we Władysławowie
Fot.: ILIARD/ARCHITECTURE & PROJECT MANAGEMENT

Umiejscowienie hotelu stanowi najlepszą inspirację – naturalne materiały i estetyka nawiązująca do przyrody polskiego wybrzeża to przepis na nowoczesną aranżację hotelu powstającego w ramach kompleksu Gwiazda Morza Resort Spa&Sport we Władysławowie.

Uruchomiono budowę ostatniego etapu Resortu Gwiazda Morza we Władysławowie. Resort, w którego skład wchodzą dwa wcześniej oddane (2013 i 2015 rok) budynki apart hotelowe rozbudowywany jest o ekskluzywny hotel, który zostanie oddany do użytku w 2019 roku. Poziom projektu przygotowywanego w standardzie czterech gwiazdek  wypełni lukę w ofercie nadmorskich kurortów. Za koncepcję wnętrz odpowiadają Łukasz Koziana i Wojciech Witek – właściciele krakowskiej pracowni Iliard.


Motywem przewodnim aranżacji hotelu są naturalne materiały i nowoczesne rozwiązania przestrzenne. Oprócz drewna i betonu, znajdziemy w niej wiklinowe dodatki i miedź. Inspiracja polskim wybrzeżem jest subtelna i przedstawiona w nowoczesnej formie. Łukasz Koziana podkreśla, że w stylistyce wnętrz liczy się prosty i ciepły klimat, który kształtuje użycie naturalnego, szczotkowanego drewna, kamienia, betonu, kamionki oraz lnu. – Stosujemy te materiały, bo mając wiedzę o rzemiośle, metodach obróbki i ich stosowania, przygotowujemy projekt, który ma zachwycić swoim poziomem. We wnętrzach odczuwalny jest skandynawski nurt, który z polskimi materiałami i polskimi projektantami mebli będzie prezentował się spójnie – dodaje projektant Łukasz Koziana.

zoom Łukasz Koziana

Pokoje zaprojektowano tak, aby zaskakiwały swoją oryginalną aranżacją. Przestronne łazienki, wanny wolnostojące w częściach nocnych, sauny i duże tarasy to znaki rozpoznawcze nowoczesnego hotelu, który wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących aktywny tryb życia. W obiekcie dodatkowo powstaje strefa fitness z odkrytym basenem i siłownia. Przeszklony obszar, w którym znajdują się baseny będzie umożliwiał swobodne wyjście na teren Nadmorskiego Parku Krajobrazowego.

zoom Wojciech Witek

W pokojach hotelowych dominują dwie pokrewne estetyki, które odpowiadają kolorom natury: jasne wnętrza z akcentami błękitu kojarzące się z morzem sąsiadują z pomieszczeniami utrzymanymi w zielonej kolorystyce, w której puszyste dywany przypominają leśny mech. Idealne wnętrze w nowoczesnym hotelu ma być według koncepcji Łukasza Koziana jasne, przestrzenne i prawdziwe w swojej prostocie. Wojciech Witek zwraca uwagę, że nawet standardowym elementom wyposażenia hotelu, podlegającym pewnym rygorom, można nadać indywidualny charakter poprzez detale. – Liczymy na to, że wnętrza Gwiazdy Morza będą nietuzinkowe. Pracujemy nad tym, żeby osiągnąć w nich efekt nieformalnego, acz eleganckiego w formie wypoczynku – to dość wymagająca kombinacja – podsumowuje projektant.

 

Źródło: ILIARD/ARCHITECTURE & PROJECT MANAGEMENT

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • PROFIM
  • MEBLE VOX
  • NOVELLE HOME COUTURE
  • BPM Lighting
  • SELLA
  • MARDOM
  • AGED
  • LEGRAND
  • LIBET