stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowoczesne lustra kosmetyczne Geesa

zoom Nowoczesne lustra łazienkowe Geesa
Fot.: Coram Poland

Lustro kosmetyczne jest niezastąpione podczas makijażu, zabiegów kosmetycznych czy w momencie wkładania soczewek kontaktowych. Jeśli ktoś go jeszcze nie ma, koniecznie powinien przeczytać, dlaczego warto wpisać lustro kosmetyczne na listę prezentów od Świętego Mikołaja.

Pierwszym lustrem – nie tylko dla mitycznego Narcyza –  była tafla wody. W okresie paleolitu rolę tę pełniły szlifowane kamienie, natomiast w starożytnym Egipcie jako zwierciadeł używano polerowanych metali szlachetnych (brązu, miedzi, srebra). Żadne z tych rozwiązań nie może jednak równać się z lustrami szklanymi, upowszechnionymi w średniowieczu. Po wielu modyfikacjach i udoskonaleniach to właśnie z tego wynalazku korzystamy do dziś. Transformacji uległa nie tylko technologia produkcji lustra, ale też jego rola i status – lustro ewoluowało od produktu ekskluzywnego, dostępnego wyłącznie dla wybranych, do roli przedmiotu codziennego użytku.

 

Lustro łazienkowe znajduje się zwykle nad umywalką, gdzie ma formę klasycznej tafli lub szafki lustrzanej. Coraz częściej w łazienkach goszczą też lustra kosmetyczne cenione przez użytkowników za funkcję powiększania, niezbędną podczas makijażu czy golenia (czasami lustra te noszą nazwę „shaving mirrors”).
Lustra kosmetyczne mogą mieć formę przenośną lub mocowaną na stałe do ściany na specjalnym wysięgniku. Poszukując idealnego lustra, warto zwrócić uwagę na holenderską markę Geesa, producenta z ponad 130-letnią tradycją w produkcji dodatków łazienkowych. W ofercie Geesa dostępnych jest aż 14 modeli luster kosmetycznych o różnych kształtach (kwadratowe, okrągłe, prostokątne) z różnym stopniem powiększenia (3- oraz 5-krotne) i możliwością podświetlenia.

 

Wielbiciele designerskich dodatków koniecznie powinni zwrócić uwagę na lustro o symbolu 91108, które ma wymiary 150 x 220 mm. Podłużny kształt tafli sprawia, że wydaje się ona cienka niczym kartka papieru. Ponadto, delikatne wygięcie dodaje zwierciadłu elegancji. Niewielki uchwyt w dolnej części pozwala na ustawienie go pod dowolnym kątem i zabezpiecza przed zostawianiem odcisków palców. Lustro montowane jest do ściany za pomocą chromowanego wysięgnika. Funkcja 3-krotnego powiększenia pozwala na komfortowe wykonanie makijażu.
Model 911096 łączy klasykę z nowoczesnym rozwiązaniem technicznym – okrągła tafla mocowana jest do ściany za pomocą eleganckiego relingu, na wzór tego używanego w zestawach prysznicowych. Lustro o średnicy tafli 190 mm ma funkcję 3-krotnego powiększania.
Najchętniej wybieranym lustrem z podświetleniem jest model 911088. Ma dużą taflę (średnica 215 mm), podświetlaną diodami LED.


Źródło: Coram Polandinne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • Grupa Armatura
  • VILLEROY & BOCH
  • tesa tape
  • ELECTROLUX
  • ELEKTRA
  • ROBI
  • TERMA
  • AGED
  • LAMPY.PL