stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowoczesne kuchnie w jednolitych aranżacjach

zoom Nowoczesne kuchnie w jednolitych aranżacjach
Fot.: Pfleiderer

Gdy zależy nam na maksymalnie jednolitej aranżacji nowoczesnej kuchni, dobrym rozwiązaniem będą drewnopochodne ścianki przyblatowe i up standy, które stanowią ciekawą alternatywę dla stosowanych zwykle na ścianach płytek ceramicznych czy szkła.

Jednolitą aranżację kuchni można osiągnąć stosując na kuchennych ścianach pomiędzy szafkami odpowiedni materiał. Płytki ceramiczne, szkło, metal, a może tworzywo w dokładnie takim samym dekorze jak blat czy szafki kuchenne? Decyzje, które zapadają podczas aranżacji nowoczesnej kuchni wcale nie muszą być trudne.

 

Istota jednolitych aranżacji kuchni

Tworzenie projektu nowoczesnej kuchni zazwyczaj zaczyna się od ustalenia ogólnego charakteru wnętrza, a także przybliżonego rozstawu brył urządzeń, sprzętów i mebli. Następnie określa się preferowaną kolorystykę i rodzaj stosowanych materiałów. Decyzja o tym, co znajdzie się na ściance między dolnymi i górnymi szafkami na ogół zapada znacznie później i często okazuje się być tą, która przynosi najwięcej problemów i jak najmniej satysfakcji użytkownikom. Dlaczego? Jeszcze kilka lat temu bezsprzecznie najczęściej wybieranym materiałem do zabudowy przestrzeni między szafkami były płytki ceramiczne. Ich bogata wzorniczo oferta pozwalała na dość dużą swobodę i dobre dopasowanie do charakteru całej aranżacji. Warto jednak pamiętać, że modele w niewielkich formatach trudno jest utrzymać w czystości. W końcu kto nie szorował nigdy fug? Kiedy na rynku pojawiła się alternatywa dla płytek – szkło i metal – z miejsca zdobyła zainteresowanie klientów. Niestety, i w tym wypadku szybko okazało się, że rozwiązania te mają swoje wady, zwłaszcza w dziedzinie higieny (utrzymanie blachy w idealnej czystości nie jest proste). Poza tym do ciepłych i przytulnych aranżacji ani metal, ani szkło zwyczajnie nie pasują.

 

Nowoczesna kuchnia – co wybrać zamiast szkła i metalu?

Pfleiderer proponuje rozwiązanie, które pozwoli z jednej strony wyeliminować niedogodności funkcjonalne, a z drugiej zapewni estetykę na najwyższym poziomie. Drewnopochodne elementy do zabudowy przestrzeni między szafkami pozwalają na kompleksowe wyposażenie i urządzenie wnętrza nowoczesnej kuchni. Produkty umożliwiają stworzenie jednolitych aranżacji, gdyż utrzymane są w tej samej palecie dekorów co blaty laminowane Pfleiderer.
Budowę ścianek przyblatowych oparto na płytach P2, oklejonych obustronnie wytrzymałym  HPL. Dostępne są w formatach 4100 x 600 mm, dzięki czemu pozwalają zabezpieczyć całą przestrzeń między szafkami. Są cienkie – grubość płyty wynosi 8 mm, a ich zamocowanie jest bardzo proste. Ścianki są odporne na działanie wilgoci i wysokiej temperatury, co pozwala na montaż przy zlewach czy kuchenkach. Niezwykle ważne jest również to, że – podobnie jak blaty – łatwo utrzymać je w czystości. O tym, jak funkcjonalne jest to rozwiązanie świadczy fakt, że ścianki przyblatowe z HPL charakteryzują się większą wytrzymałością mechaniczną niż płytki ceramiczne i szkło, a także lepszą odpornością na wysokie temperatury oraz detergenty.

 

Jednolite aranżacje kuchni – postaw na minimalizm

Dla miłośników pełni minimalizmu firma Pfleiderer przygotowała dostępne na zamówienie up standy. Są to niewysokie cokoły, które zabezpieczają przestrzeń tuż nad blatem, będąc świetną alternatywą dla powszechnie stosowanych listew aluminiowych czy PVC. Górna krawędź płyt o wymiarach 4100 x 120 x 18 mm jest delikatnie zaoblona, co pozwala zachować estetyczną delikatność. Rozwiązanie to zdominowało w ostatnim czasie rynek brytyjski (up standy są na Wyspach Brytyjskich najpopularniejszym wykończeniem blatów laminowanych HPL).
Up standy doskonale wyglądają w dekorach inspirowanych naturalnymi kamieniami czy betonem, a także we wzorach jednobarwnych. Wraz z blatem tworzą wówczas spójny i bardzo funkcjonalny duet. Polecane są zwłaszcza do aranżacji, w których zrezygnowano z szafek górnych, gdyż podkreślają lekkość zabudowy.

 

Źródło: Pfleiderer

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • VOGEL&NOOT
  • SCA HYGIENE
  • TUBĄDZIN
  • MAGNAT
  • MARCHEWKA
  • REJS
  • AGED
  • FERRO
  • BONDEX