stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowoczesne biuro – sposoby na dobrą akustykę w biurze

zoom Nowoczesne biuro – sposoby na dobrą akustykę w biurze
Fot.: Everspace

Hałas jest jednym z najbardziej uciążliwych czynników utrudniających wykonywanie pracy. Sprawia, że szybciej czujemy zmęczenie, rozdrażnienie i nie potrafimy skupić się na wykonywanych zadaniach. Dlatego tak ważne jest zapewnienie prawidłowej akustyki w nowoczesnych biurach, zwłaszcza w pomieszczeniach typu open space.

Badania naukowe dowodzą, że większa liczba elementów w pomieszczeniu poprawia jego parametry akustyczne. Ogromne znaczenie ma też wykorzystanie odpowiednich materiałów do aranżacji przestrzeni – okładzin ściennych i podłogowych. Na ważną kwestię akustyki we wnętrzach biurowych zwraca uwagę Marcin Zastawnik, doktorant w Katedrze Mechaniki i Wibroakustyki AGH w Krakowie i specjalista ds. akustyki wnętrz w Propersound: „Oczywiste wydaje się wykonywanie specjalnych adaptacji akustycznych dla pomieszczeń, takich jak: studia nagrań, reżysernie, teatry, filharmonie, opery czy kina. Warto jednak rozważyć ich zastosowanie w innych miejscach, np. w salach konferencyjnych czy pomieszczeniach biurowych – w tym także powierzchniach typu open space. Wykonanie prostej, ale przemyślanej adaptacji akustycznej poprawia wydajność pracy, samopoczucie, jak i ocenę samego wnętrza.”

Ważnym czynnikiem jest zastosowanie mebli o zwiększonej dźwiękochłonności czy też wyposażenie biura w odpowiednie ekrany i przegrody. Najnowocześniejsze wzornicze mogą być funkcjonalną ozdobą każdego wnętrza.

 

Zdobią i chronią przed hałasem

Najprostszym sposobem adaptacji przestrzeni biurowej może być zastosowanie pochłaniających dźwięk, pokrytych tapicerką ścianek działowych RollWall. Dostępne w dużej gamie kolorystycznej pozwalają na kreowanie atrakcyjnych wizualnie przestrzeni biurowych typu open space.
Tu znakomicie sprawdzą się też wolno stojące ekrany Selva, przeznaczone do izolacji przed niepożądanymi dźwiękami. Zastosowanie specjalnie wyselekcjonowanych struktur włóknistych w tapicerce nie tylko umożliwia blokadę hałasów, ale też przyczynia się do ich pochłaniania, co korzystnie wpływa na parametry akustyczne wnętrza. Sprawdzają się doskonale, jeśli zależy nam na izolowaniu pracowników od dźwięków wytwarzanych przez głośne sprzęty biurowe. Testy laboratoryjne dowodzą, że ich zastosowanie umożliwia znaczną redukcję hałasu – średnio o 8 dB.

Na uwagę zasługują też panele sufitowe i ścienne Selva, charakteryzujące się doskonałymi parametrami pochłaniania dźwięku, a także redukcji jego rozprzestrzeniania się w przestrzeni. Zastosowanie ich w nowoczesnych biurach o dużej powierzchni pozytywnie wpływa na komfort i wydajność pracy. Budowa tych paneli została opracowana w oparciu o badania naukowe prowadzone min. w Katedrze Meblarstwa na UP w Poznaniu oraz na wydziale Mechaniki i Wibroakustyki AGH w Krakowie. Różne rozmiary, kształty i kolory pozwalają na tworzenie ciekawych kompozycji, które mogą być przy okazji oryginalną ozdobą pomieszczenia.

 

„Ciche” meble biurowe

Pasywna budka telefoniczna Quadra Phonebox doskonale sprawdzi się nie tylko w biurach typu open space, ale też w wyjątkowo gwarnych przestrzeniach publicznych. Została zaprojektowana tak, aby doskonale izolować przebywające w niej osoby od hałasów pochodzących z zewnątrz. Umożliwia pełną koncentrację podczas rozmowy telefonicznej czy wymagającej skupienia pracy przy komputerze.
Wartym zastosowania w dużych otwartych przestrzeniach biurowych rozwiązaniem jest też TreeHouse – mebel w pierwszej chwili bardziej kojarzący się z miejscem zabaw dzieci niż przestrzenią do pracy. Zapewnia użytkownikom prywatność i skupienie podczas indywidualnych rozmów, ale może być też łączony w moduły np. podczas improwizowanych narad. Kółka pozwalają na łatwe przemieszczanie mebla w dowolne miejsce.

 

Źródło: Everspace

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • PERFEXIM LTD
  • ALUPROF
  • PORRO
  • MARDOM
  • NOLTE KUCHEN
  • GEOEMI
  • ARMSTRONG
  • VILLEROY & BOCH
  • ŚWIATŁY
tuznajdziesz.pl
Znajdź produkt