stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowe okna dachowe VELUX GZL z opcją instalacji elektrycznego otwierania i czujnika deszczu

zoom Nowe okna dachowe VELUX GZL
Fot.: VELUX

W marcu odbyła się premiera oferty firmy VELUX na sezon budowlany 2014. VELUX zaprezentował pełną gamę okien dachowych Nowej Generacji. Zastępują one wcześniejszą ofertę firmy. Wśród nich jest znacznie ulepszona wersja jednego z najpopularniejszych modeli okien VELUX – GZL. Okno dachowe GZL gwarantuje więcej światła dziennego i większy komfort użytkowania w bardzo korzystnej cenie.

Najnowszy model GZL dołączył do rodziny okien Nowej Generacji i jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które oczekują wysokiej jakości w dobrej cenie. Okna wykonane są z dbałością o każdy detal z drewna laminowanego i wyposażone jest w energooszczędną szybę hartowaną z powłoką niskoemisyjną. W nowym oknie dachowym VELUX zwężono profile okienne i zmieniono konstrukcję uchwytu, dzięki temu powierzchnia szyby zwiększyła się nawet o 10%, co spowodowało, że są to okna nowoczesne i eleganckie. Nowe okna dachowe GZL wpuszczają do wnętrza więcej światła słonecznego, które nie tylko oświetla, lecz również ogrzewa pomieszczenie. Połączenie dobrych właściwości izolacyjnych ze zwiększonymi korzyściami płynącymi z pasywnego pozyskiwania energii słonecznej, sprawiło, że okna dachowe VELUX Nowej Generacji mają korzystny bilans energetyczny. Istotny jest również fakt, że lepsze doświetlenie budynku przekłada się na poprawę samopoczucia i zdrowia osób, które w nim przebywają. Szczególnie docenia się to zimą, gdy dni są bardzo krótkie.

Zagadnienie bilansu energetycznego obrazuje w przystępny sposób w krótka animacja:
Nowe obrotowe okno dachowe VELUX GZL dostępne jest w dwóch wersjach otwierania: z uchwytem w górnej części skrzydła lub klamką na dole (typ B), dzięki czemu znajdzie zastosowanie niemal przy każdej konstrukcji poddasza z dachem skośnym i w każdym pomieszczeniu. Górne otwieranie jest rekomendowane, gdy dolna krawędź okna jest się na wysokości około 90–130 cm od podłogi, zaś dolne będzie wygodniejsze, gdy okno zostanie zainstalowane wyżej.

W zapewnieniu dobrego klimatu w pomieszczeniu ważna jest również prawidłowa wentylacja. W oknach dachowych GZL Nowej Generacji na górze skrzydła umieszczono nowy ergonomiczny uchwyt otwierający zintegrowany z klapą wentylacyjną, natomiast w oknach otwieranych klamką na dole – nowoczesny jest dwustopniowy nawiewnik usytuowany na górze. Kontrolę ilości wpadającego powietrza, a także wietrzenie nawet wtedy, gdy pada deszcz i okno jest zamknięte. Dzięki wbudowanemu wymiennemu filtrowi do domu nie są wpuszczane niechciane owady i kurz.

Nowością w przypadku okien typu GZL jest możliwość późniejszego zainstalowania elektrycznego systemu sterowania z dotykowym panelem sterującym, łącznie z programowaniem okna. To rozwiązanie istotnie podnosi komfort użytkowania, zwłaszcza przy oknach umieszczonych wysoko i pełniących funkcję doświetlającą. Elektryczne sterowanie VELUX to również czujnik deszczu, czyli automatyczne zamknięcie okna już po pierwszych spadających kroplach.
Podobnie jak wcześniej, także na nowych oknach GZL można samodzielnie, w zaledwie kilka minut zamontować np. rolety czy żaluzje.

Źródło: VELUX

powiązane produkty
Drewniane okno dachowe Standard GZL MK06 1050 VELUX
Drewniane okno dachowe Standard GZL MK06 1050 VELUX

Drewniane okno dachowe Standard GZL MK06 1050 VELUX to najczęściej wybierany rozmiar okna, przeznaczone jest na dachy o nachyleniu 15°–90°. Drewniane okno dachowe Standard ma niepowtarzalny systemem górnego otwierania. Elegancki górny uchwyt, który został przeprojektowany, aby łatwiej było zamykać i ...

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • AGED
  • MARBET
  • POSTERVILLE
  • PIEDRA LAND
  • CANDY
  • TON
  • TUBĄDZIN
  • ZKM
  • CHAPEL PARKET POLSKA