stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nowa odsłona systemu #Hush od Mikomax Smart Office – funkcjonalne wyposażenie biura

zoom Nowa odsłona systemu #Hush od Mikomax Smart Office – cicho, funkcjonalnie, komfortowo
Fot.: Mikomax Smart Office

Firma to przede wszystkim ludzie, dlatego tak ważne jest funkcjonalne wyposażenie biura. W końcu około 90% kosztów przedsiębiorstwa dotyczy kwestii kadrowych. Coraz więcej menedżerów dostrzega, jak istotne jest dbanie o ten kapitał poprzez wprowadzenie do biura rozwiązań, które będą wspierały jego użytkowników. Przykładem są najnowsze produkty marki Mikomax Smart Office: #Hush Phone i #Hush Closed.

Dwie nowe odsłony popularnego systemu kabin #Hush swoją premierę miały na targach Orgatec 2016, największym wydarzeniu branży meblarskiej w Europie, gdzie spotkały się z uznaniem przedstawicieli branży. Cechy projektu, zarówno w przypadku pierwowzoru, jak i jego alternatywnych wersji, koncentrują się wokół trzech zagadnień: akustyki, mobilności i wielofunkcyjności. Kompaktowość, która pozwala na łatwe wprowadzenie mebli z tej serii do istniejącej przestrzeni również stanowi wyróżnik systemu.

#Hush

System otwartych kabin #Hush to alternatywa dla kosztownych i mało efektywnych sal konferencyjnych i focus roomów. Rozwiązanie zaproponowane przez Mikomax Smart Office bazuje na stworzeniu specjalnych ministref dedykowanych pracy o różnej dynamice z możliwością szybkiej rearanżacji. Całość została zaplanowana tak, aby można było ją włączyć w ramy istniejącego już wyposażenia biura. #Hush rozwiązuje kwestię wygospodarowania przestrzeni o nowej funkcjonalności na problematycznym w tym aspekcie obszarze open space. Zapewnia izolację akustyczną, która sprzyja przeprowadzaniu kameralnych spotkań, rozmów telefonicznych, wideokonferencji czy nawet relaksowi.

#Hush Closed

#Hush Closed stanowi odpowiedź na potrzebę kreacji wielofunkcyjnych rozwiązań biurowych, umożliwiających m.in. szybkie zebrania ad hoc członków zespołów projektowych bądź spotkanie z klientem. #Hush Closed dzięki zastosowaniu szklanych drzwi maksymalizuje izolację akustyczną od otwartej przestrzeni i zwiększa poufność rozmów. Sprawdzi się nawet w niewielkich pomieszczeniach – zajmuje szerokość dwóch standardowych biurek. Jego konstrukcja i lekki szkielet umożliwiają łatwy transport oraz przestawianie bez konieczności demontażu. Projekt wspiera użytkownika – aby umożliwić ładowanie różnych mobilnych urządzeń elektrycznych, przewody mogą być pociągnięte zarówno poprzez sufit, jak i podłogę. Dzięki temu system nie wymaga poprowadzenia dodatkowego podłączenia w biurze, co ułatwia jego włączenie w ramy zorganizowanej przestrzeni. #Hush Closed dodatkowo umożliwia zainstalowanie tablicy whiteboard lub TV, pozwalających na projekcję prezentacji biznesowej, filmu promocyjnego czy przeprowadzenie wideokonferencji. Komfortowe warunki pracy zapewnia system aktywnej wentylacji uruchamiany czujnikiem ruchu z opóźnieniem wyłączenia. Wykorzystanie szklanej ścianki wpływa na wrażenie przestronności, zapewniając dostęp do światła dziennego i widok na resztę pomieszczenia. Wszystko to przy jednoczesnej izolacji dźwięków pochodzących z zewnątrz. Taki element wyposażenia biura dopełni każdej nowoczesnej aranżacji.

#Hush Phone

Jednym z największych mankamentów otwartej przestrzeni biurowej jest hałas i w konsekwencji utrudnione przeprowadzanie swobodnej, niczym niezakłóconej rozmowy telefonicznej. Jak to rozwiązać? Odpowiedzią jest budka telefoniczna #Hush Phone. Projekt pozwala na wyodrębnienie miejsca izolowanego akustycznie, co znacząco wpływa na komfort użytkownika i lepszą jakość konwersacji, jednocześnie nie rozpraszając pozostałych członków zespołu. Dzięki dwóm szklanym ścianom wnętrze zyskuje na przestronności, podczas gdy dwa pozostałe zabudowane boki odgradzają rozmówcę od bodźców zewnętrznych, ułatwiając koncentrację. Kompaktowe wymiary #Hush Phone pozwalają na włączenie go w dotychczasową aranżację biura. Zastosowanie szklanych drzwi i uszczelek daje poczucie prywatności, a czujnik ruchu uruchamiający oświetlenie oraz wentylację, dodatkowo poprawia komfort pracy. W projekcie uwzględniono rozkładany stolik, który ułatwia korzystanie z laptopa czy prowadzenie notatek podczas rozmowy telefonicznej.
Projektanci przewidzieli także możliwość wstawienia wysokiego siedziska, a panel elektryfikacji został wzbogacony o gniazdo USB umożliwiające ładowanie telefonu, także podczas jego użytkowania.

Wielofunkcyjność, kompaktowość, dbałość o detale i komfort to cechy wyróżniające rozwiązania z rodziny #Hush na rynku polskim. Dowolność personalizacji i aranżacji biura wyglądu to dodatkowy atut dla firm przywiązujących wagę do employer brandingu. Tapicerowane oparcia i siedziska są dostępne w wielu wariantach kolorystycznych umożliwiających dopasowanie mebli do identyfikacji wizualnej przedsiębiorstwa. Przy produkcji systemów wykorzystana jest laserowa technologia bezspoinowa, która wpływa nie tylko na estetykę, ale przede wszystkim na jakość wykonania i trwałość mebli.

 

Źródło: Mikomax Smart Office

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • A-Z DECOR
  • NORTH & SOUTH HOME
  • STO
  • MISE
  • DONICESTALOWE.PL
  • ELKAMINO DOM
  • DEFRA
  • KESSEL
  • SKOFF