stronywnetrza.urzadzamy.pl

Nietypowy dom jednorodzinny. Projekt domu na zamówienie

zoom Nietypowy dom jednorodzinny. Projekt domu na zamówienie
Fot.: 81.WAW.PL

Większość inwestorów wybiera projekt domu z katalogu. Niewielu decyduje się samodzielnie zaplanować dom jednorodzinny. Biuro projektowe 81.WAW.PL pomaga zrealizować oryginalne koncepcje, idealnie dostosowując budynki do potrzeb zleceniodawców.

Realizowany przez biuro projektowe 81.WAW.PL, czyli Rafała Grudziąża i Annę Paszkowską, 500-metrowy projekt domu niedaleko Opola to niemałe wyzwanie. Rozplanowanie tak dużego metrażu na jednej kondygnacji nie było proste. Dom jednorodzinny powstaje zgodnie z wytycznymi inwestorów – parterowy budynek ma mieć dwuspadowy dach, garaż na 10 samochodów i otwierać się na ogród. Właścicielom działki zależało też na takim wkomponowaniu go w działkę, by jej nie przytłaczał swoim masywem. Stąd stworzony przez biuro projektowe pomysł niskiej konstrukcji opartej na trzech, odsuniętych od siebie bryłach o formach prostopadłościanów. Pierwszy, położony najbliżej ulicy, mieści garaż. Aby urozmaicić tę część projektu domu architekci zdecydowali się wbudować w nią równolegle do drogi niewielki domek z dwuspadowym daszkiem obłożony czarnym łupkiem. W ten sposób tradycyjny budynek znalazł się w wewnątrz geometrycznej bryły, stanowiąc jej integralną część. Drugi z prostopadłościanów kryje salon oraz sferę sypialnianą. Część trzecia, zasadniczy element projektu domu o funkcji mieszkalnej, została w dużym stopniu przeszklona i można się z niej dostać na zewnątrz. Część nocną i dzienną domu oddziela wewnętrzny ogród, stanowiący w projekcie domu oazę wyciszenia. Efektowna jest elewacja domu jednorodzinnego. Biuro projektowe uznało, że zostanie ona wykonana z białego wapienia i desek z modrzewia syberyjskiego o szarej barwie. Jej uzupełnieniem są czarne dwuteowniki ze stali, przechodzące w ażurowe zadaszenie ogrodu japońskiego.

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • STOLBUD Włoszczowa
  • FERRO
  • KLOSE
  • DORMAX DESIGN
  • PARADYŻ
  • APM MORKOM
  • tesa tape
  • INVICTA SA
  • DENON