stronywnetrza.urzadzamy.pl

Naturalne podłogi drewniane Baltic Wood

zoom Naturalne podłogi drewniane Baltic Wood
Fot.: BALTIC WOOD

Wybierając podłogę do mieszkania, często stajemy przed dylematem: sztuczna czy jednak prawdziwa podłoga drewniana? Podłogi z paneli laminowanych mają wiele zalet – bogate wzornictwo, łatwość montażu. Jednak materiał sztuczny nie jest w stanie zastąpić dzieła natury.

Różnicę można wyczuć w dotyku
W odróżnieniu od zimnego laminatu podłogi drewniane są ciepłe i miłe w dotyku. W odróżnieniu od materiałów syntetycznych tłumią dźwięki i odgłosy kroków. Mają również właściwości antystatyczne, a po wykończeniu jej lakierami i olejami ekologicznymi, pozwalają na bezpieczną zabawę dzieci. Naturalne podłogi drewniane, podczas użytkowania i utylizacji, nie wydzielają żadnych szkodliwych dla środowiska substancji. Dodatkowo podłogi z drewna oddychają, utrzymując we wnętrzach odpowiedni mikroklimat, m.in. stałą wilgotność powietrza.

Długowieczność podłóg drewnianych
Zwolennicy podłóg z paneli laminowanych uważają, że istotną ich zaletą jest wytrzymałość i niska cena. Materiały sztuczne są tańsze niż drewno, jednak warto pamiętać, że mimo iż są też odporniejsze na zarysowania, nie można ich regenerować – po uszkodzeniu konieczna jest wymiana całej podłogi.
Droższa podłoga drewniana ma gwarancję na kilkadziesiąt lat, a nawet dłużej. Podłogi drewniane z kolekcji Baltic Wood – Sélection du Sommelier mają Gwarancję na Całe Życie! A im starsze jest drewno, tym ma szlachetniejszy wygląd. Naturalne podłogi można też kilka razy poddać renowacji, np. podłogi lite Baltic Wood mają ponadstandardową grubość, która umożliwia nawet 15-krotną odnowę powierzchni.

Szeroki wybór kolorów i wykończeń
Nowoczesne podłogi drewniane coraz mniej ustępują laminowanym pod względem różnorodności. Dostępne są produkty wykonany z drewna europejskiego, amerykańskiego czy niezwykle barwnego drewna egzotycznego. Podłogi jasne lub ciemne, lite, trójwarstwowe, we wzorze deski 1-rzędowej lub 3-rzędowej klepki.
Różnorodność powierzchni podłóg, polega również na uszlachetnianiu bejcą, procesem szczotkowania, olejem ekologicznym czy lakierem. Potwierdza to kolekcja Sélection du Sommelier, w której podłogi zostały uszlachetnione barwnymi olejami ekologicznymi (bursztynowym, białym, ciemnobrązowym, szarym, jasnobrązowym czy grafitowobrązowym), bejcą (w kolorze kruchej bieli) lub eleganckim lakierem matowym. Dodatkowo zostały one poddane procesowi szczotkowania, dzięki czemu struktura dębu jest nie tylko, ale i wyczuwalna w dotyku.

Źródło: Baltic Wood, www.balticwood.pl

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • PERFEXIM LTD
  • ALUPROF
  • PORRO
  • MARDOM
  • NOLTE KUCHEN
  • GEOEMI
  • ARMSTRONG
  • VILLEROY & BOCH
  • ŚWIATŁY
tuznajdziesz.pl
Znajdź produkt