stronywnetrza.urzadzamy.pl

Najnowsze rozwiązania na poddasze. Nowe okna dachowe

zoom Najnowsze rozwiązania na poddasze. Nowe okna dachowe
Fot.: © Disney. VELUX

Firma Velux od lat wyznacza kierunek rozwoju okien dachowych. Innowacyjność jego produktów nie traci na aktualności nawet po latach. Ostatnie efekty prac konstruktorów Velux to Nowa Generacja okien dachowych, w wyniku której powstało aż 18 nowych zgłoszeń patentowych.

Okna dachowe Velux Nowej Generacji oferowane są w trzech liniach: Standard, Standard Plus oraz Premium. Mają one wiele przydatnych udogodnień, które docenimy w naszych mieszkaniach i domach poczynając od etapu ich montażu, a kończąc na codziennym użytkowaniu.

Pięć nowych typów okien dachowych Nowej Generacji
W roku 2014 Nowa Generacja okien została rozszerzona o nowe okna GZL i GZL B z linii Standard oraz okna GLL, GLL B, GLU obejmujące linię Standard Plus. Wraz z linią Premium, dostępną od 2013 roku, tworzą kompleksową, najszerszą na polskim rynku ofertę okien dachowych, która zaspokoi potrzeby każdego użytkownika. Nowe okna Velux mają bardzo dobą izolacyjność cieplną oraz – dzięki węższym profilom – nawet o 10% większą powierzchnię szyb. Nowe okna dachowe Velux są również wyposażone w filtr zatrzymujący kurz i owady, co gwarantuje zawsze czyste powietrze. Wszystkie okna Nowej Generacji można przerobić na elektryczne w tym okno GZL, co wcześniej nie było możliwe.

Linia Standard Nowej Generacji okien (GZL i GZL B) to okna produkowane z trwałego drewna laminowanego. Model GZL wyróżnia się niepowtarzalnym systemem górnego otwierania w postaci przeprojektowanego aluminiowego uchwytu otwierającego, który ma ergonomiczny kształt, żeby okno można było łatwo otwierać i zamykać jedną ręką. Jego obsługę ułatwią również umieszczone na uchwycie ikony. Dzięki węższym profilom okiennym także zintegrowana z uchwytem klapa wentylacyjna, wbudowana w górną ramę okna jest mniejsza i prostsza w obsłudze.

Okna dachowe GZL B to drewniane okna z dolnym systemem otwierania, idealne do wnętrz z wysoką ścianką kolankową, mającą np. 150 cm. Mają one elegancką ocynkowaną klamkę. Model GZL B wyposażono w dwustopniowy system wentylacji, który gwarantuje dopływ świeżego powietrza nawet przy zamkniętym oknie. By oddychać świeżym powietrzem, wystarczy nacisnąć w zależności od potrzeb raz lub dwukrotnie na znajdującą się na klapie wentylacyjnej ikonę.

Wszystkie okna z linii Standard Plus (modele GLL, GLL B, GLU) mają profile i skrzydło okienne zbudowane z wykorzystaniem unikatowej konstrukcji ThermoTechnologyTM. Drewno połączono z polistyrenem ekspandowanym EPS o izolacyjności trzy razy większej od drewna oraz wysoko izolacyjnym tworzywem PET. Zaletą tych okien jest dodatkowa uszczelka, która sprawia, że mają one doskonałe właściwości izolacyjne. Okna GLL i GLU są wyposażone w górny system otwierania w postaci uchwytu zintegrowanego z wentylacją. Dla okien montowanych na większej wysokości przewidziano dolny system otwierania – typ GLL B. Te okna mają również dwustopniową wentylację.
Modele GLU mają wszystkie zalety okien Nowej Generacji wyposażonych w górne otwieranie z linii Standard Plus. Można je łatwo doposażyć w klamkę do otwierania okna u dołu. Okna GLU wyróżniają się wyjątkową trwałością. Ich profile są wykonane z drewna modyfikowanego termicznie i pokryte poliuretanem tworzącym trwałą warstwę wierzchnią odporną na wilgoć. Okna GLL, GLL B oraz GLU zostały wyposażone w szybę bezpieczną, która sprawia, że nawet gdy zostanie ona stłuczona, kawałki szkła nie spadną, ponieważ są sklejone folią.

WYBIERZ OKNO DLA SIEBIE
Wybór spośród pięciu nowych typów okien pozwala zamontować okno odpowiednie w zależności od naszych potrzeb i funkcji pomieszczenia. Okno GZL oraz GZL B w najbardziej popularnym rozmiarze 78 x 118 cm jest już dostępne za 1083 zł, okno GLL oraz GLL B w tym rozmiarze kosztuje 1440 zł, a GLU – 1577 zł.

POZNAJ PIĘĆ NOWYCH OKIEN VELUX
Śpiewająca prezentacja okien:
Innowacyjne akcesoria montażowe do okien dachowych
Do okien Nowej Generacji przygotowano także nowe elementy montażowe, które poprawiają ich właściwości izolacyjne oraz służą estetyce wnętrza i połaci dachowej. W nowej wersji są one łatwiejsze do zamontowania, co z pewnością ucieszy dekarzy. Wszystkie akcesoria montażowe można stosować w każdym typie okien Nowej Generacji. Godny uwagi jest nowy kołnierz EDJ, przeznaczony do falistych materiałów pokryciowych, np. dachówki ceramicznej i betonowej oraz blachodachówki. Dzięki niemu okno jest osadzone na obniżonym poziomie. Przy tym sposobie montażu okno jest usytuowane 4 cm głębiej, dzięki czemu zyskuje jeszcze lepsze parametry izolacyjne, a także lepiej wkomponowuje się w płaszczyznę dachu. Kołnierz EDJ dostępny jest już od 354 zł.
Nowością, która pozwoli nam w idealny sposób wykończyć wnękę okienną jest stelaż wnęki okna LSG. Tworzy go innowacyjna, prefabrykowana stalowa konstrukcja złożona z teleskopowych profili służąca do zamontowania płyt kartonowo-gipsowych. Stelaż LSG umożliwia przyspieszenie montażu okna nawet o dwie godziny. Ułatwia dokładne umieszczenie ocieplającej wełny mineralnej we wnęce okiennej.

Okna dachowe Nowej Generacji z linii Standard i Standard Plus to wyjątkowe okna dachowe, które będą służyły przez lata. Ich liczne zalety są niewspółmierne do kosztów i znacznie przewyższają propozycje innych producentów. Podobne korzyści w formie rozwiązań funkcjonalnych oraz niższych rachunków otrzymamy, stosując innowacyjne rozwiązania montażowe oraz podążające, a nawet wyprzedzające oczekiwania inwestorów akcesoria okienne.

Źródło: VELUX POLSKA

powiązane produkty
Drewniane okno dachowe Standard GZL MK06 1050 VELUX
Drewniane okno dachowe Standard GZL MK06 1050 VELUX

Drewniane okno dachowe Standard GZL MK06 1050 VELUX to najczęściej wybierany rozmiar okna, przeznaczone jest na dachy o nachyleniu 15°–90°. Drewniane okno dachowe Standard ma niepowtarzalny systemem górnego otwierania. Elegancki górny uchwyt, który został przeprojektowany, aby łatwiej było zamykać i ...

Okno dachowe Standard Plus GLU MK06 0055 VELUX
Okno dachowe Standard Plus GLU MK06 0055 VELUX

Okno dachowe Standard Plus GLU MK06 0055 VELUX to najczęściej wybierany rozmiar okna, przeznaczone jest na dachy o nachyleniu 15°–90°. Okno dachowe ma system górnego otwierania. Nowe, drewniano-poliuretanowe okno jest polecane do łazienek i kuchni oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna ...

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO