stronywnetrza.urzadzamy.pl

Meble kuchenne: systemy mebli modułowych Qubik

zoom Meble kuchenne: systemy modułowe Qubik
Fot.: Salony Agata

Meble kuchenne muszą być nie tylko estetyczne, ale też funkcjonalne. Dzięki nowoczesnym systemom mebli modułowych Qubik wystarczy 7 dni, by zaaranżować ergonomiczną kuchnię.

Projektując przestrzeń kuchenną, chcemy dokonać jak najlepszego wyboru mebli – układ szafek staramy się rozplanować tak, by przygotowywanie posiłków odbywało się sprawnie, a wszystkie niezbędne akcesoria były zawsze pod ręką. Gotowe zestawy mebli kuchennych nie zawsze pozwalają na realizację wszystkich naszych pomysłów. Zamiast przeglądać oferty w poszukiwaniu kolejnych kolekcji, warto sprawdzić możliwości nowoczesnych systemów mebli modułowych, które pozwalają na znacznie większą swobodę aranżacyjną.

 

Kuchenne systemy modułowe Qubik, dostępne w salonach Agata, dają nam możliwość stworzenia prawie każdej konfiguracji mebli w kuchni. Znajdziemy tam szafki dolne, górne i zlewozmywakowe w kilku wielkościach, które różnią się między sobą nie tylko układem półek i szuflad, lecz także mechanizmem otwierania. Możemy wybrać także spośród kilku modeli słupków kuchennych o różnej wysokości i układzie półek na kuchenkę mikrofalową i piekarnik. Przed wizytą w salonie meblowym warto nawet odręcznie przygotować plan wnętrza z kilkoma pomiarami – wysokością i szerokością ścian, odległościami między drzwiami i oknami oraz miejscami przyłączy gazu i wody.

 

– Przy zamawianiu mebli doradcy ze studia kuchennego salonów Agata pomagają dokonać niezbędnych pomiarów, a później przygotowują optymalny projekt dopasowany do pomieszczenia. W przypadku systemu kuchni Qubik dobierane są poszczególne wielkości szafek oraz kolorystyka frontów i blatów. Klienci mogą wybierać spośród kilku dostępnych odcieni o matowym lub połyskującym wykończeniu i obejrzeć przykładowe aranżacje. Kuchnię z kolekcji Qubik standard możemy skompletować nawet w 7 dniu – podkreśla Angelika Anusiewicz-Bochenek, ekspert z sieci salonów Agata. Zaletą kuchni Qubik jest także możliwość wymiany samych frontów.

 

Modułowe systemy kuchenne często wyposażone są w różne udogodnienia, które zwiększają komfort codziennego użytkowania mebli i umożliwiają maksymalne wykorzystanie przestrzeni. Jednym z takich rozwiązań jest system cargo, czyli mechanizm z koszami wysuwanymi na szynach, który zwiększa funkcjonalność szafek dolnych - zwłaszcza bardzo wąskich i narożnych. W przypadku szafek górnych warto zastanowić się nad wyborem górnego systemu otwierania, który może okazać się bardziej praktyczny niż standardowy z drzwiczkami otwieranymi na bok. Funkcjonalność mebli zwiększa także specjalny mechanizm, który pozwala wysuwać szuflady do samego końca, zapewniając dostęp do wszystkiego, co w nich umieściliśmy.

Źródło: Salony Agata

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • VOGEL&NOOT
  • WISAN
  • tesa tape
  • REJS
  • VELUX
  • GRAS
  • LISSY
  • JMC ADRIAWIK
  • MAJA