stronywnetrza.urzadzamy.pl

Markizy markilux MX-1 - nowy wymiar wzornictwa i techniki

tagi: markizy, Markilux
zoom Markizy markilux MX-1 - nowy wymiar wzornictwa i techniki
Fot.: MARKILUX

Firma markilux wprowadza na rynek nowe markizy, których design mocno prezentuje się już w bazowej wersji. Nowa markiza firmy markilux to model MX-1.

Najnowsza markiza, jako produkt spełniający wyższe wymagania, chce, inaczej niż markizy dotychczasowe, stać się w pełni samodzielnym kreatywnym elementem budynku. Jej motto brzmi zatem: Gdy już być widoczną na fasadzie, to jako design, który przykuwa wzrok i działa. A więc przy tym modelu, który służy jednocześnie jako wąski daszek, konstruuje się na wielkości, która ma oferować sporo miejsca na dodatki i komfortowe standardy.

Trend do coraz mniejszych produktów zdaje się przemijać. Design ponownie staje się obszerny i bardziej widoczny. Przykład dają dzisiejsze telefony – mają być duże i płaskie. Nowe wzornictwo markiz MX-1 powstało przy ponownej współpracy z projektantem profesorem Andreasem Kramerem z Bremen. Sven Kröner z działu rozwoju firmy jest przekonany o nowym modelu markizy: „Markizy takie jak MX-1 dla optycznego zwieńczenia na fasadzie wnoszą konieczną pewność siebie. Piękny, czysty i lekki design może w pełni prezentować się i przyciągać wzrok.“

Markiza kasetowa dzięki samym swoim wymiarom, może mieć szerokość nawet do siedmiu metrów, przy wysięgu niemal czterech metrów czterdziestu centymetrów. Sednem jest jej szczególna głębokość – około 60 cm. Zamknięta kaseta przyjmuje lekko stożkową, zbiegającą się formę z zaokrąglonymi bocznymi osłonami. Na pierwszy rzut oka nie poznać, że schowana w niej jest markiza. Można podejrzewać, że jest to nowocześnie zaprojektowane zadaszenie, które w praktyczny sposób wykorzystuje się do ochrony okien i fasady.

Napęd silnikowy markizy jest wyposażony w zdalne sterowanie. Markiza ma bardzo stabilne ramiona przegubowe z bionicznymi ścięgnami i kanał kablowy do zasilania systemów oświetlenia oraz zintegrowaną w profilu rynnę deszczową oraz szlachetne kolory lounge. MX-1 udostępnia wiele opcji, za pomocą których markizę można zindywidualizować: reflektorki LED, linia oświetleniowa, barwna osłona warstwowa z akrylu zapewniającą nastrojowy klimat z podświetleniem diodowym.

Markiza MX-1 jeszcze nie weszła na rynek, a już została wyróżniona renomowaną nagrodą Interior Innovation Award 2015 Niemieckiej Rady Wzornictwa podczas IMM Cologne. Tym samym od razu na podbój rynków rusza nowy design markiz MX-1/ MX-1 compact od specjalisty w markizach firmy markilux.

Źródło: markilux

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • GARDINIA
  • STOLBUD Włoszczowa
  • VDS
  • LAMPY.PL
  • ZEHNDER
  • VELUX
  • A.R.M.
  • APM MORKOM
  • STEGU