stronywnetrza.urzadzamy.pl

Małe mieszkanie w wielkiej aglomeracji – jakie meble wybrać

zoom Małe mieszkanie w wielkiej aglomeracji – jakie meble wybrać
Fot.: Hettich

Przestrzeń miejska zaludnia się w tak dynamicznym tempie, że każdy metr kwadratowy mieszkań w aglomeracjach staje się „na wagę złota”. Jak projektować nowoczesne meble, by utrzymać komfort przestrzeni nawet w małych wnętrzach?

Dobra lokalizacja mieszkania w mieście ma swoje ogromne atuty. To dostęp do centrów kultury, rozrywki, dobrych szkół, a także łatwy dojazd do pracy czy uczelni. Każdy metr kwadratowy to luksus, będący równowartością kilku średnich krajowych pensji. Projektanci firmy Hettich, którzy tworzą nowatorskie rozwiązania techniczne dla meblarstwa postanowili przyjrzeć się trendowi, jaki towarzyszy branży deweloperskiej – budowania w centrach miast mieszkań o niewielkim metrażu.

– Wciąż udoskonalamy rozwiązania stosowane w nowoczesnych meblach, aby nadal spełniały one swoje funkcje związane na przykład z przechowywaniem i jednocześnie nie ograniczały przestrzeni. Walczymy tu o każdy centymetr! – mówi Joanna Nowak z firmy Hettich.

 

Szafa jak ścianka działowa

Zamknięte fronty, które tworzą idealnie równą, płaską powierzchnię na pierwszy rzut oka nie zdradzają, że są częścią pojemnej szafy. Żeby osiągnąć taki efekt powstało nowatorskie okucie InLine XL. Pozwala ono na stosowanie w meblach bardzo wysokich i szerokich frontów, bez zbędnych uchwytów, nawet tych na krawędziach drzwi. Samo okucie również jest niewidoczne – działa w ukryciu nie tylko w celu delikatnego przesuwania frontów, ale także ich amortyzacji podczas zamykania czy otwierania. Taka szafa może być także świetnym podzielnikiem przestrzeni, zastępując zwykłą ściankę działową, a to już oszczędność nawet metra sześciennego przestrzeni.

 

Funkcjonalne i estetyczne drzwi przesuwne

– Przesuwne drzwi zamiast rozwieranych to duża oszczędność miejsca, szczególnie w wąskich pomieszczeniach, dlatego to doskonałe rozwiązanie postanowiliśmy zastosować również w innych meblach, na przykład regałach czy kuchniach, na które musi często wystarczyć niewielki aneks w mieszkaniu – mówi Joanna Nowak. – Zaproponowaliśmy okucia do frontów przesuwnych w szafkach wiszących.
Okazuje się, że przełożenie rozwiązań konstrukcyjnych z szaf garderobianych nie było wcale takie proste:
– Producenci mebli chcieli mieć przesuwane fronty z systemem Silent System, a jednocześnie stawiali wymóg, by okuć i elementów technicznych nie było w ogóle widać, ani spoglądając z dołu ani z boku frontu – mówi Joanna Nowak. – Udało się nam to osiągnąć, a na rynek trafił jednotorowy system SlideLine M, który sprawia, że front porusza się bardzo blisko korpusu mebla. Oszczędzamy więc kolejne centymetry.

 

Meblościanka na nowo

Drzwi przesuwne to świetne rozwiązanie, np. do nowoczesnych, wielofunkcyjnych meblościanek, które doskonale sprawdzają się w małych wnętrzach. Takie fronty, w systemie SlideLine M, nie zamykają całkowicie mebla. Front zakrywa tylko wybrany segment i – w zależności od potrzeby – może być przesuwany na boki, zakrywając lub odkrywając telewizor, biblioteczkę czy wnękę z kieliszkami do wina. Okucie stworzono w taki sposób, aby można było stosować cieńsze fronty wykonane, np. ze szkła, które optycznie powiększą wnętrze.
– Wciąż szukamy kolejnych sposobów, by poprzez funkcjonalne i nowoczesne meble utrzymać wysoki standard niewielkich mieszkań w prestiżowych lokalizacjach – dodaje Joanna Nowak. – W naszej centrali w Niemczech opracowywane są specjalne systemy szuflad, maksymalnie porządkujące przestrzeń w meblu czy też innowacyjne zawiasy do cienkich frontów.

Źródło: Hettich

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO