stronywnetrza.urzadzamy.pl

Kultowa porcelana pod Wawelem. Nowy salon z porcelaną

zoom Kultowa porcelana pod Wawelem. Nowy salon z porcelaną
Fot.: Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.

W Krakowie powstało nowe miejsce promujące najlepsze polskie wzornictwo – pierwszy w Polsce salon porcelany Ćmielów-Chodzież. Można w nim kupić najnowsze i historyczne wzory porcelany z Ćmielowa, Chodzieży i Ćmielów Design Studio, a gratką dla koneserów będą limitowane reedycje historycznych kolekcji, specjalne oferty promocyjne i upominki, przygotowane z okazji otwarcia salonu.

Nowa przestrzeń dla Krakowa
W Londynie, Nowym Jorku, Helsinkach i kilku innych miastach świata można już było oglądać porcelanę z Ćmielowa i Chodzieży. Jej obecność na wielu wystawach i festiwalach designu świadczy o tym, że polska porcelana przeżywa swój renesans. Polskie Fabryki Porcelany dostrzegając nowe tendencje zaprezentowały porcelanowe dziedzictwo w niekonwencjonalnej formie. W krakowskim salonie sprzedaży znajduje się ekspozycja zarówno tradycyjnej, ponad dwustuletniej porcelany z Ćmielowa i Chodzieży, jak i najnowsze wzory z Ćmielów Design Studio. Jest to jedyna w Europie tego typu pracownia projektowa pod opieką artystyczną ceramika Marka Cecuły.

Pierwszy stacjonarny sklep Polskich Fabryk Porcelany został podzielony na odrębne strefy dla trzech marek: Ćmielów, Chodzież i Ćmielów Design Studio. Salon zaprojektowała łódzka pracownia architektoniczna AR Design, a koordynatorem plastycznym był krakowski architekt, artysta plastyk Tomasz Ciepliński. Aranżacja wnętrza nawiązuje do procesu tworzenia porcelany, pojawiają się regały przypominające fabryczne wózki, na których transportuje się naczynia między procesem wypalania i zdobienia. Nowy salon to także przestrzeń do eksperymentowania. To tutaj poszukujący indywidualnych zestawów porcelany mogą skorzystać z porad jak skomponować niepowtarzalne, spersonalizowane kolekcje naczyń zgodnie z trendem mix&match (mieszaj i łącz).

Spersonalizowana porcelana
Salon umożliwia wykonanie wyjątkowych, pojedynczych naczyń i ozdób, a także komponowanie całych zestawów porcelanowych na indywidualne zamówienia. Chcąc sprawić komuś wyjątkowy prezent, można zamówić produkt z monogramem lub dedykacją.

Źródło: Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • SCHELL
  • Zelmer
  • MINERVA
  • MISE
  • SPOTLINE
  • AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA
  • GORENJE
  • STONE MASTER
  • VERANO