stronywnetrza.urzadzamy.pl

Kuchnia nowoczesnej mamy

zoom Kuchnia nowoczesnej mamy
Fot.: PEKA

Istotne jest zagospodarowanie kuchennej przestrzeni tak, aby w szafkach zmieściło się jak najwięcej produktów. Pozwoli to mieć wszystko w zasięgu ręki, co skróci czas przygotowywania posiłków.

Dobrze zagospodarowana przestrzeń pozwoli nam mieć wszystko w zasięgu ręki. Dzięki temu czas, który musiałybyśmy przeznaczyć na nerwowe szukanie produktów czy naczyń podczas przygotowywania posiłków, możemy spożytkować w innym celu. Pomyślmy więc o dużym, podświetlonym i wygodnym blacie roboczym i przestronnych szafkach, do których będziemy mieć łatwy dostęp. Warto też rozważyć zastosowanie nowoczesnych systemów szafek kuchennych, które ułatwiają i przyspieszają przygotowywanie posiłków.

 

Moment – i wszystko w zasięgu ręki

Przydatna może okazać się pojemna, wysoka szafka typu cargo w systemie Dispensa. Jednym ruchem ręki, bez żadnego wysiłku, wysuniemy ją na zewnątrz i dzięki temu w każdej chwili możemy mieć dostęp do jej całej zawartości. Co ważne – wszystko odbywa się bezgłośnie. Pomimo że szafka sprawia wrażenie bardzo obciążonej produktami, jej wysuniecie nie wymaga siły. Nawet mama trzymająca na rękach dziecko jest w stanie sobie z tym poradzić. Ogromną zaletą systemu Dispensa jest dostęp do produktów z obu stron szafki. Warto także zwrócić uwagę na zastosowane technologie dodatkowe, jak zintegrowany hamulec działający podczas otwierania i zamykania czy czujnik elektryczny eTouch, który przy delikatnym dotknięciu frontu wysyła sygnał ruchu. Dzięki temu silnik sam wysuwa zawartość szafki na zewnątrz, kiedy użytkownik lekko dotknie frontu dłonią lub łokciem.

 

Łatwa segregacja odpadów

Segregacja śmieci obowiązuje już od lat w każdym domu, ale kosze na odpady różnych rodzajów zajmują wiele miejsca. Mamy jednak do wyboru sporo rozwiązań ułatwiających sortowanie i przechowywanie śmieci. Szafki do tego przeznaczone mogą być otwierane tradycyjnie – na bok lub wysuwane – jak szuflady. Ciekawym rozwiązaniem jest kosz z mocowaniem do frontu, np. Pullboy. Ta opcja pozwala na wykorzystanie całej przestrzeni szafki i ułatwia segregację odpadów. Co więcej – szuflada umieszczona na odpowiedniej wysokości uniemożliwia dostęp do koszy małym dzieciom. Dzięki temu rozwiązaniu łatwo także utrzymać porządek i czystość w szufladzie.

Królestwo gotowania

Strefa gotowania jest dobrze zaprojektowana, gdy podczas pracy nad przygotowaniem posiłków wszystko jest pod ręką. PEKA proponuje praktyczne rozwiązania do szafek podblatowych, spośród których na uwagę zasługują systemy cookingAgent, Kitchen Tower i Junior z pojemnikami YouboXx. CookingAgent to system, który perfekcyjnie organizuje strefę gotowania, umożliwiając przechowywanie i dostęp do produktów, butelek oraz naczyń w każdym momencie. Z kolei Kitchen Tower to wymarzony kuchenny przybornik każdej mamy. Wyciąg jest montowany do drzwi na zawiasach. W momencie otwarcia szafki płynnie wysuwa się i możemy z łatwością wyjąć z niego niezbędne przyprawy, butelki czy naczynia kuchenne. System Junior natomiast, dzięki podzieleniu wnętrza szafki na mniejsze przestrzenie, sprzyja łatwemu odnajdywaniu niezbędnych produktów i przedmiotów oraz zachowaniu porządku. Pojemniki YouboXx umożliwiają stworzenie całkowicie spersonalizowanej przestrzeni przechowywania.

 

Wykorzystaj każdą przestrzeń

Współczesne kuchnie nierzadko są zbyt małe, aby pomieścić wszystkie niezbędne dla rodziny naczynia, produkty czy sprzęt AGD. Problem zazwyczaj pojawia się w przypadku narożników. Peka ma na to doskonałe rozwiązanie – system Le Mans, który zapewnia przechowywanie nawet dużych garnków czy talerzy o nieregularnych kształtach. Umożliwia maksymalne wysuwanie na zewnątrz każdej szuflady z osobna, a także daje wygodny dostęp z góry, dzięki czemu nie trzeba się schylać i wyjmować ze środka szafki wszystkich naczyń. Półki Le Mans wsuwają się tak lekko, że nawet dziecko jest w stanie sobie z nimi poradzić. System Le Mans w kolorze antracytu dopełni każdej nowoczesnej aranżacji kuchni.

 

Dzięki uporządkowaniu przestrzeni szuflady organizacja i utrzymanie ładu w szafkach jest proste. We wkładzie Sky można wygodnie przechowywać sztućce, drobne akcesoria i łyżki o nietypowych rozmiarach. Ze względu na szerokie i dość wysokie komory wkład ten jest bardzo pojemny. Może być zastosowany w szafkach o szerokości od 30 cm do 120 cm. Dla nietypowych wymiarów rozwiązaniem są mniejsze wytłoczki Separado, które możemy połączyć z matami antypoślizgowymi.

Dzięki starannemu zaplanowaniu i właściwemu doborowi systemów do wnętrz szafek codzienne obowiązki stają się prostsze i każda mama może mieć więcej czasu dla siebie i swojej rodziny.


Źródło: Peka

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ELEKTRA
  • HYDROPONIKA
  • BONDEX
  • LEGRAND
  • Centrum MEGA MEBLE
  • BRUK-BET
  • DURABLE
  • RIHO
  • SEVROLL-SYSTEM