stronywnetrza.urzadzamy.pl

Kolory ścian pokoju dziecięcego. Ze Śnieżką nauka przyjemna jak nigdy

zoom Kolory ścian pokoju dziecięcego. Ze Śnieżką nauka przyjemna jak nigdy
Fot.: ŚNIEŻKA

Początek roku szkolnego coraz bliżej. Szkolne wyprawki już niemal skompletowane. Czas wybrać odpowiednie kolory ścian pokoju dziecięcego i przygotować odpowiedni kącik, gdzie będą mogli efektywnie przyswajać wiedzę. Funkcjonalnie urządzony pokój oraz pomalowany na kolory, które wspomagają koncentrację będzie doskonałym miejscem do odrabiania lekcji.

Odpowiedni kolor sprzyja nauce
Równie ważny jak praktyczne biurko i wygodne krzesło jest odpowiedni dobór kolorów. – Barwy znacząco wpływają na nasze emocje, samopoczucie i zdolność koncentracji – tłumaczy Anna Szymaszek, Specjalista ds. Public Relations z Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA – Umiejętnie zastosowane mogą pobudzać myślenie, podnosić jakość i efektywność pracy, delikatnie aktywizować czy poprawiać pamięć – wylicza ekspert. Warto pamiętać o tych wskazówkach przy projektowaniu pokoju dziecięcego. W miejscu pracy ucznia szczególnie dobrze sprawdzi się delikatna, pastelowa żółć i jej odmiany. Żółty kolor ścian pokoju jest ciepły i przyjazny. To barwa nauki, intelektu i optymizmu. Zmniejsza zmęczenie, poprawia pracę mózgu i pobudza. W celu zwiększenia pozytywnego efektu żółtą barwę można przełamać bielą, która wprowadza spokój i dobre samopoczucie lub połączyć z pastelową pomarańczą. Ma ona zalety obu kolorów podstawowych – żółci i czerwieni, dzięki czemu stymuluje i zwiększa optymizm. – Żółty i pomarańczowy doskonale łączą się z innymi kolorami, zwłaszcza bielą, błękitem, łagodnymi zieleniami oraz jasnymi szarościami. Zyskujemy dzięki temu dużą swobodę aranżacji wnętrza – możemy pomalować kącik do nauki na barwy sprzyjające pracy umysłowej, a pozostała część pomieszczenia może pozostać w zupełnie innej kolorystyce – przekonuje Anna Szymaszek. Chcąc przygotować pokój, który ma sprzyjać pracy analitycznej, wymagającej głębokiego skupienia, należy sięgnąć po neutralne biele, beże, szarości oraz błękity. W takiej sytuacji lepiej trzymać się jednego koloru i unikać intensywnych odcieni, które mogą rozpraszać uwagę.

Do wyboru do koloru
Wybierając farby do ścian pokoju dziecięcego, warto zaopatrzyć się w produkty wysokiej jakości. Atrakcyjne żółcie, pomarańcze i biele można znaleźć, m.in. w paletach barw Śnieżka Satynowa oraz Śnieżka Barwy Natury. Gotowe kolory „Czarujący uśmiech” (515) czy „Miodowa słodycz” (519) mogą spotkać się na swej drodze na „Melodię uczuć” (522) lub „Radosne spotkanie” (524), natomiast „Słoneczny poranek” (152) i „Złote kłosy” spocząć w ciepłych objęciach „Gorącego lata” (140) lub odetchnąć w „Pomarańczowym sadzie” (126). Farby z tych kolekcji mają niską zawartość lotnych związków organicznych (LZO), łatwo się je nakłada i dają trwałe, odporne na szorowanie i zmywanie powierzchnie. Dzięki tym zaletom ułatwiają utrzymanie ścian pokoju w nienagannej czystości. – Wykorzystany w farbach, innowacyjny dodatek Teflon® surface protector ułatwia usuwanie plam i wszelkich zabrudzeń – wyjaśnia Krzysztof Kędzior, Główny Specjalista ds. Aplikacji i Szkoleń Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka SA. Farby te są bardzo wydajne – jeden litr wystarcza na pomalowanie nawet 14 m2 powierzchni. Nanosi się je pędzlem, wałkiem lub natryskowo. – Pamiętajmy, aby przed malowaniem dobrze przygotować powierzchnię ściany. Powinna być sucha, wolna od kurzu i innych zabrudzeń oraz tłustych plam. Wszystkie fragmenty luźnych powłok malarskich należy wcześniej usunąć, a pęknięcia czy nierówności zniwelować specjalną masą szpachlową – przypomina specjalista. Dokładne przygotowanie podłoża pozwala uzyskać najlepszy efekt końcowy. Warto wiedzieć także, że farby najlepiej prezentują się na równych powierzchniach. Dlatego, jeśli nasze ściany nie są gładkie, należy rozważyć ich wyrównanie, np. za pomocą gładzi szpachlowej ACRYL-PUTZ® ST10 START.

Codzienne odrabianie lekcji lub przygotowania do klasówki to bardzo ważne zadania, które uczeń powinien wykonywać w możliwie najlepszych warunkach. Komfortowy i cichy kąt do nauki to doskonałe miejsce do takich zajęć. Dlatego warto wydzielić odrębną przestrzeń w pokoju dziecka lub innym pomieszczeniu, gdzie będą stworzone najlepsze warunki do pracy umysłowej.

Źródło: ŚNIEŻKA

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO