stronywnetrza.urzadzamy.pl

Kolory ożywiające mieszkanie. Intensywne farby do wnętrz

zoom Kolory ożywiające mieszkanie. Intensywne farby do wnętrz
Fot.: PRIMACOL DECORATIVE

Mocne i intensywne farby na ścianach naszych mieszkań nie są powszechnym zjawiskiem. Może dlatego, że pokrycie ścian krzyczącą zielenią czy fioletem, potrafi rozproszyć uwagę, ale już kilka barwnych akcentów lub część jednej ściany, mogą w interesujący sposób odmienić każde wnętrze.

Dotychczas takie kolory były możliwe do osiągnięcia za pomocą sprayów. Firma Unicell Poland produkująca farby, chemię budowlaną i System Kreatywnej Dekoracji wnętrz pod marką Primacol Decoratie, postanowiła dać użytkownikom możliwość ich nanoszenia w klasyczny sposób. Wprowadziła do sprzedaży nową, oryginalną linię farb o nazwie Power!Colors.

Farby akrylowe Power!Colors
Farby Power!Colors są przeznaczone do stosowania wewnątrz pomieszczeń, a w ograniczonym zakresie, również na zewnątrz. Wyróżniają się charakterystycznymi, bardzo jaskrawymi kolorami o oryginalnych nazwach: Vampire Purple, Pink Glass, Crazy Orange, Ufo Green i Supernova Yellow. Tak intensywne barwy stwarzają niesamowite możliwości dekoracji pokoi dziecięcych i młodzieżowych, przedszkoli, nowoczesnych biur, apartamentów, barów czy dyskotek, a także innych wnętrz, które wymagają efektownego przełamania sennych i monotonnych kolorów. Dodatkowo farby Power!Colors świetnie sprawdzą się również w przestrzeni publicznej i przemysłowej. Przy ich wykorzystaniu można pomysłowo wyznaczać ciągi komunikacyjne, akcentować znaki ostrzegawcze i informacyjne lub wyznaczyć np. parkingi. Są one dostępne w opakowaniach o pojemności 0,75 l.

Gdzie i jak stosować farby Power!Colors?
Produkty z serii Power!Colors są przeznaczone do stosowania jako powłoka dekoracyjna na tynki cementowo-wapienne i gipsowe, płyty G-K, farby, szpachle, pasty dekoracyjne, tapety papierowe oraz inne podłoża (w tym drewniane i drewnopodobne). Do stosowania wewnątrz pomieszczeń na całej ścianie lub do zaakcentowania wybranego elementu. Farby mogą być stosowane także do tymczasowych wymalowań na zewnątrz, jednak ze względu na narażenie na promieniowanie UV, ich trwałość będzie znacząco niższa niż przy zastosowaniach wewnątrz pomieszczeń. Przed użyciem farbę trzeba dokładnie wymieszać.

Przygotowanie podłoża
Podłoże pod farbę akrylową Power!Colors powinno być suche, stabilne, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Luźne elementy należy usunąć, a ubytki wyrównać za pomocą Akrylówki Primacol Professional. Do malowania na świeżym tynku można przystąpić dopiero po 3–4 tygodniach sezonowania. W celu uzyskania maksymalnej intensywności koloru powierzchnię powinno się zagruntować dobrej jakości białą farbą (np. Essentia Primacol Professional).

Malowanie farbą Power!Colors
Można ją nanosić przy pomocy wałka, pędzla, gąbki lub natrysku (technologia polecana w przypadku największych powierzchni). Chcąc wzmocnić efekt można nanieść kilka warstw (zalecane 2–3, w zależności od narzędzia i oczekiwanego efektu). Przed rozpoczęciem prac należy zabezpieczyć wszystkie elementy, które nie będą malowane. Staranie przygotowana przestrzeń zapewni uzyskanie optymalnego efektu malowania. Farba nie powinna być stosowana do malowania zabawek. Przed rozpoczęciem pracy na docelowej powierzchni należy koniecznie dokonać próby testowej, aby upewnić się co do finalnego efektu i techniki nakładania.

Źródło: Primacol Decorative

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • MASONITE
  • Noti Sp. z o.o.
  • EPSON
  • LIGHTONLINE
  • KOPP
  • TCHIBO
  • LIBET
  • SELLA
  • LUMENPRO