stronywnetrza.urzadzamy.pl

Kolekcja mebli IKEA LISABO nagrodzona w kategorii product design

zoom Seria IKEA LISABO_1
Fot.: IKEA

Red Dot Award to międzynarodowy konkurs wzornictwa, który co roku przyznaje nagrody w trzech kategoriach. W 2016 roku w kategorii product design nagrodę przyznano kolekcji mebli IKEA LISABO, którą doceniono za wysoką jakość oraz ciekawy design.

Kolekcja składa się ze stołu do jadalni, stolików, biurka oraz szafki pod telewizor. Za najbardziej wartościowe w tej serii uznano oryginalny styl skandynawski oraz zastosowanie naturalnego drewna. Meble zostały zaprojektowane przez Knuta i Marianne Hagbergów. Przy projektowaniu sugerowali się koncepcją stworzenia produktów o wysokiej jakości, trwałych, a jednocześnie lekkich, z możliwością łatwego montażu. Ich praca przyniosła efekt wejścia na rynek mebli, które łączą funkcjonalność i nowoczesny wygląd. Stworzyli je stosując uniwersalny, dopasowany do każdego wnętrza styl.

Meble w całości produkowane są w polskiej fabryce IKEA Industry w Lubawie. Stamtąd dystrybuowane są na inne rynki. Seria produkowana jest przy zastosowaniu technologii Modern Wood, za którą odpowiada grupa pojektowa z Polski z Piotrem Szwarcem na czele. Technika produkcji oparta jest na wykorzystaniu lekkiej płyty komórkowej, która wypełniona jest tzw. accordionem, czyli ciętą cienką płytą HDF. W efekcie powstaje materiał, który wyglądem przypomina lite drewno, przy czym odznacza się dużą wytrzymałością. Zwycięskie meble product design wyglądają naturalnie dzięki zastosowaniu okleiny jesionowej, pokrytej warstwą matowego lakieru.

Jak twierdzi Paweł Wilbrandt, jeden  członków polskiej grupy projektowej, zdecydowano się na wdrożenie do produkcji technologii Modern Wood, biorąc pod uwagę czynniki, takie jak: wysoka wytrzymałość, ciekawy wygląd oraz rozsądna cena.

Nagroda w konkursie Red Dot Award jest uznawana za najbardziej prestiżową na świecie w dziedzinie wzornictwa. Konkurs jest organizowany przez Design Zentrum Nordrhein Westfalen – najstarszą i najbardziej cenioną instytucję designerską na świecie. Nagrody przyznaje się w trzech kategoriach: product design, projekt komunikacji, koncepcje projektowe.


Źródło: IKEA

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ELECTROLUX
  • ARMSTRONG
  • BOCONCEPT
  • NORTH & SOUTH HOME
  • SOMFY
  • VILLEROY & BOCH
  • PERFEXIM LTD
  • MARBET
  • BAUFORMAT