stronywnetrza.urzadzamy.pl

Katowice i Sanitec Koło ogłaszają konkurs na toaletę publiczną Projekt Łazienki 2013

zoom Konkurs na toaletę publiczną Projekt Łazienki 2013

XV edycja konkursu dotyczy projektu koncepcyjnego toalety publicznej w Katowicach przy ulicy Tylnej Mariackiej. Organizatorami konkursu są Urząd Miasta Katowice i Sanitec Koło – producent wyrobów wyposażenia łazienek.

Konkursowa toaleta ma być zlokalizowana w odnawianej i rewitalizowanej części miasta. Sąsiednie ulice: Mariacka, Staromiejska, Mielęckiego stały się deptakami, gdzie organizowane są m.in. imprezy plenerowe wymagające powstania zaplecza sanitarnego. Właśnie dlatego planowana jest budowa toalety publicznej. 
Organizatorzy oczekują na projekt koncepcyjny obiektu, który wpisze się w architekturę miejsca. Jego forma może harmonijnie komponować się z otoczeniem uwzględniając charakter i styl architektoniczny sąsiadującej zabudowy, lub stanowić kompozycję przestrzenną zintegrowaną z wysokim murem oporowym. Mur biegnący wzdłuż ulicy Tylnej Mariackiej docelowo stanowić będzie także tło dla lokalizacji neonów - wirtualnej ściany.
Toaleta oprócz części dla pań i panów ma być przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz rodzin z małymi dziećmi wymagającymi czynności pielęgnacyjnych. Koncepcja, która zdobędzie Grand Prix konkursu ma szansę realizacji. Wyniki zmagań projektantów będą znane 24 czerwca 2013 r.
– Katowice tworzą największą aglomerację w Polsce i jedną z największych w Europie. Mają unikalną, uprzemysłowioną architekturę, dlatego zaprojektowanie nowoczesnej toalety, dopasowanej do charakteru miasta jest dużym wyzwaniem. Jestem przekonany, że uczestnicy poradzą sobie z tematem i jak zwykle zgłoszą wiele interesujących koncepcji. – mówi Przemysław Powalacz, Prezes Zarządu Sanitec KOŁO – Nie ma nic przyjemniejszego niż obserwowanie projektów konkursowych, które stają się rzeczywistością jak np. ten w Kazimierzu Dolnym. Jeżeli władze Katowic podejmą decyzję o budowie toalety według zwycięskiego projektu, chętnie pomożemy w jej wyposażeniu – dodaje Powalacz.
Podczas oceny, jury konkursu będzie brało pod uwagę m.in.: walory architektoniczne, umiejętność wpisania w kontekst otoczenia oraz funkcjonalność i nowatorstwo projektu.

Projekty konkursowe oceni jury w składzie:
– Waldemar Bojarun – UM Katowice, Naczelnik Wydziału Promocji
– Michał Buszek – UM Katowice, Doradca Prezydenta ds. Architektury i Urbanistyki, Architekt Miasta
– prof. Ewa Kuryłowicz – Wydział Architektury PW, APA Kuryłowicz Associates
– Przemysław Powalacz - Prezes Zarządu Sanitec Koło
– Tomasz Studniarek – Archistudio Studniarek + Pilinkiewicz
– Adam Śleziak – UM Katowice, Kierownik Projektu Przebudowy Strefy Dworcowa-Mariacka

Laureaci konkursu zdobędą nagrody o łącznej wartości 40 000 zł.
– Grand Prix Łazienka KOŁO 2013 – 20 000 zł
– 1 wyróżnienie I stopnia – 8000 zł
– 1 wyróżnienie II stopnia – 4000 zł
– 3 wyróżnienia III stopnia – po 2000 zł
– 1 wyróżnienie w konkursie internetowym – 2000 zł

Konkurs ma charakter otwarty, jednak głównie kierowany jest do architektów, projektantów i studentów kierunków architektonicznych.

Termin nadsyłania projektów upływa 14.05.2013 r., ogłoszenie wyników 24.06.2013 r.
W dniach 04–14 czerwca 2013 odbędzie się głosowanie internautów, którzy przyznają swoją nagrodę.

Wszelkie informacje o konkursie oraz regulamin znajdują się na stronie: www.konkurskolo.com.pl

Źródło: Koło

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • MERITA
  • DUNES
  • DUNIN
  • BAUTECH
  • MURASPEC
  • HALUPCZOK
  • ADAH
  • Noti Sp. z o.o.
  • COSMO