stronywnetrza.urzadzamy.pl

Kamień dekoracyjny Artis. Sztuka dekoracji z firmą Bruk-Bet

zoom Kamień dekoracyjny Artis. Sztuka dekoracji z firmą Bruk-Bet
Fot.: BRUK-BET

Kamień dekoracyjny ma wyrazistą fakturę, wytrzymałość i jest łatwy w montażu, dlatego dekoracje z kamieni dekoracyjnych coraz częściej są wykorzystywane do upiększania polskich domów. Wśród produktów dostępnych na rynku można znaleźć wyjątkowy w wyglądzie kamień Artis od firmy Bruk-Bet. W zależności od wybranego koloru, można stworzyć chłodną lub ocieplającą wnętrze dekorację ścienną.

Kamień dekoracyjny Artis z serii Relief od firmy Bruk-Bet składa się z wąskich, dokładnie ciętych w poziomie slabów kamiennych. Natomiast jego powierzchnia jest nieregularna i charakteryzuje się zróżnicowaną grubością. W ten sposób uzyskuje się efekt gęstego, ciasno zbitego murku o delikatnych nierównościach.

Kamienie dekoracyjne od złamanych bieli po beże
Kamień Artis oferowany jest w wersji piaskowo-beżowej, która ociepla wnętrza, jak i w kolorach złamanej bieli i subtelnej szarości. Kamień biały i szary jest chętnie wykorzystywany w nowoczesnych aranżacjach wnętrz, w pobliżu szkła i stalowych dekoracji. Te wersje często wybierane są przez osoby, które oczekują optycznego powiększenia pomieszczenia, a nie satysfakcjonuje ich wygląd surowych, śnieżnobiałych ścian. Kamień dekoracyjny Artis pozwala uniknąć efektu jednolitej kolorystyki, gdyż naturalne zagłębienia i nierówności faktury materiału wyzwalają bardzo delikatną grę światłocienia, która subtelnie urozmaica dekorowaną powierzchnię.

Kamień do salonów i nie tylko
Artis to kamień idealny szczególnie do dekorowania pokojów dziennych. Można w miejscach o niewielkim metrażu lub z dużą ilości mebli kamień stosować wybiórczo, na wybrane fragmenty ścian, jako okładzinę np. barków czy niskich przepierzeń lub tło dla wybranych dekoracji. Kamień dekoracyjny Artis doskonale sprawdzi się również przy dzieleniu pomieszczeń, które mają pełnić dwie funkcje. Subtelnie wyróżni np. jadalnię od salonu, z powodzeniem wyodrębni także część wypoczynkową od miejsca pracy. Co istotne, kamień Artis, stosowany może być też jako nietuzinkowa dekoracja zewnętrzna. Na elewacjach zewnętrznych kamień sprawdza się szczególnie w postaci okładzin na wysuniętych fragmentach domu, obudowie tarasu lub podmurówki. Jedną z niekwestionowanych zalet stosowania kamienia dekoracyjnego jest możliwość jego samodzielnego montażu przy użyciu zaprawy klejowej. Pamiętać należy przede wszystkim o przygotowaniu podłoża – trzeba usunąć z niego pozostałości farb czy tapet, odpylić i wysuszyć. Po zamontowaniu kamień warto zaimpregnować.

Źródło: BRUK-BET

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • LUX PRINT POLAND
  • EXTRA-ZONE
  • CAD PROJEKT K&A
  • GEISSER
  • BADUM
  • PARADYŻ
  • ARCUS
  • OSPEL
  • ELECTROLUX