stronywnetrza.urzadzamy.pl

Jedwab na ścianie. Farba dekoracyjna do wnętrz

Fot.: Unicell Poland

Marka Primacol Decorative skupia produkty wykorzystywane do kreatywnej dekoracji wnętrz. Stosując farby dekoracyjne można w ciekawy i oryginalny sposób ożywić każdą przestrzeń, bez względu na to czy jest to mieszkanie, biuro czy lokal użyteczności publicznej. Najnowszym produktem linii jest farba Royal Silk, dzięki której uzyskamy na ścianie niesamowity efekt jedwabiu.

Royal Silk Primacol Decorative jest wysokiej jakości farbą dekoracyjną, przeznaczoną do użytku wewnątrz pomieszczeń. W jej składzie zawarto specjalne perłowe wypełniacze, dzięki którym na dekorowanej powierzchni powstają powłoki ze szlachetnym połyskiem. Migoczące refleksy są dynamiczne i zmieniają się wraz z kątem padania światła. Farba jest gotowa do użytku i dostępna w wersji złotej i srebrnej, ponadto można ją również barwić na dowolny kolor przy użyciu Kolorantów Primacol Decorative. Po wyschnięciu tworzy trwałą i odporną na zmywanie powłokę.

Przygotowanie podłoża
Farba dekoracyjna Royal Silk nadaje się do stosowania na różnego rodzaju podłożach wewnątrz budynków, może być nakładana na beton, tynki gipsowe, cementowe i cementowo-wapienne, płyty g-k. Podłoże trzeba odpowiednio przygotować, aby było stabilne, suche, gładkie, wolne od kurzu, farb i klejów. Wszelkie luźne elementy należy usunąć, a ubytki wyrównać przy pomocy Akrylówki Primacol Professional. Do malowania świeżo położonych tynków można przystąpić dopiero po 3-4 tygodniach sezonowania. Podłoże należy pomalować Farbą gruntującą Primacol Professional. Tę ostatnią, w celu uzyskania możliwie najbardziej zbliżonego koloru podłoża do warstwy ostatecznej, warto zabarwić Kolorantem Primacol Decorative. Po przygotowaniu podłoża i przeschnięciu gruntu, można przystąpić do nakładania farby.

Aplikacja farby
Royal Silk Primacol Decorative
nanosi się przy wykorzystaniu pacy weneckiej. Należy pamiętać, aby maksymalna grubość nanoszonej warstwy wynosiła 1 mm. Efekt dekoracyjny tworzy się bezpośrednio po nałożeniu, wygładzając nałożoną masę w różnych kierunkach. Gotową powłokę trzeba pozostawić na 12 godzin do całkowitego wyschnięcia. Royal Silk Primacol Decorative jest produktem niepalnym i całkowicie bezpiecznym dla użytkownika. Po zakończeniu prac wystarczy przewietrzyć pomieszczenie.

Błędy wykonawcze
Aplikacja farby Ryal Silk nie należy do prac szczególnie trudnych i uciążliwych, w związku z czym nie wymaga od użytkownika rozległej wiedzy na temat chemii budowlanej. Jednak nieprawidłowe postępowanie z produktem może doprowadzić do błędów wykonawczych, które będą miały wpływ na ostateczny wygląd dekorowanej ściany. Do najczęstszych błędów dochodzi w trakcie nakładania produktu na ścianę oraz w czasie tworzenia efektu dekoracyjnego. Należy uważać, aby nie nałożyć zbyt grubej warstwy, ponieważ spowoduje to trudności w wygładzaniu, a na ścianie powstaną nieestetyczne smugi. Natomiast do tworzenia efektu dekoracyjnego można przystąpić dopiero po wstępnym przeschnięciu nałożonej farby. Bardzo ważne jest wyczucie odpowiedniego momentu, ponieważ zbyt wczesne rozpoczęcie prac, kiedy farba będzie jeszcze mokra, spowoduje pojawienie się smug i rozwarstwień, a zbyt późne całkowicie uniemożliwi wygładzanie, gdyż farba będzie już zaschnięta. Dlatego przy pracy na dużych powierzchniach zaleca się zaangażowanie minimum dwóch osób, z których jedna nakłada Royal Silk, a druga go wygładza.

Źródło: PRIMACOL DECORATIVE

powiązane produkty
Farba dekoracyjna Royal Silk Primacol Decorative
Farba dekoracyjna Royal Silk Primacol Decorative

Royal Silk Primacol Decorative to dekoracyjna farba, przeznaczona do użytku wewnątrz pomieszczeń. W jej składzie znajdują się specjalne perłowe wypełniacze, dzięki którym na dekorowanej powierzchni powstają powłoki ze szlachetnym połyskiem. Migoczące refleksy są dynamiczne i zmieniają się wraz z kątem ...

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ZEHNDER
  • WOBELINE
  • ZAKO
  • MDD
  • COMITOR
  • HÄFELE
  • PEKA
  • BERKER BY HAGER
  • SELLA