stronywnetrza.urzadzamy.pl

Inteligentny system automatyki budynku FIBARO

zoom Inteligentny system automatyki budynku FIBARO
Fot.: FIBARO

System automatyki budynku FIBARO to doskonałe rozwiązanie podnoszące komfort życia i bezpieczeństwo mieszkańców. Wyróżnia się on bezinwazyjną instalacją. System automatyki budynku FIBARO nie wymaga układania setek metrów czy nawet kilometrów kabli.

Za działanie różnych urządzeń odpowiadają zminiaturyzowane moduły, które instaluje się w dowolnej puszce podtynkowej za włącznikiem światła, rolety, itd. Mogą one działać w każdej instalacji. System poradzi sobie nawet w starych instalacjach, które nie są wyposażone w przewód neutralny. Umożliwia sterowanie oświetleniem typu LED lub świetlówkami.

Moduły nie integrują się trwale z infrastrukturą. Podczas remontu mieszkania, można zmienić koncepcję i bez obaw wyjąć moduł ze ściany i zainstalować go w nowym położeniu. Dzięki sieci mesh, nowy moduł sprawdzi swoje położenie i będzie nadal współpracował z pozostałymi elementami systemu.

Kompatybilność i technologia Z-wave
System automatyki domu FIBARO umożliwia swobodne sterowanie i komunikację – współpracuje z większością telefonów komórkowych, jakie są dostępne na rynku.
Harmonijnie działa również z produktami bezprzewodowymi ponad 300 niezależnych producentów i wszystkimi pozostałymi urządzeniami, które są przystosowane do sterowania za pomocą konkurencyjnych systemów.
Dzięki współpracy ze wszystkimi dostępnymi na rynku kamerami IP, po zarejestrowaniu zdarzenia system wysyła zdjęcie lub film na komórkę.

Inteligentny system
System FIBARO samoczynnie sprawdza stan poszczególnych urządzeń, a w razie potrzeby informuje użytkownika o wystąpieniu zdarzenia. Wyróżnia się tym, że zna dokładne położenie otwarcia rolety, markizy itp. System jest niemal bezobsługowy – automatycznie się uaktualnia i robi własne kopie zapasowe ustawień na zewnętrznych serwerach. Elementy zasilane bateryjnie ze sporym zapasem czasu zaczynają upominać się o wymianę baterii. Wyjeżdżając na urlop, system wyśle wiadomość z sugestią czy wyłączyć ogrzewanie.

Intuicyjna obsługa
Automatyka domu FIBARO jest łatwa w obsłudze, ponieważ ma bardzo prosty interfejs konfiguracyjny, dzięki któremu w dowolnej chwili można zmienić zależności, sceny i całą inteligencję systemu z dowolnego komputera, bez specjalistycznego oprogramowania, bez potrzeby wzywania serwisu.

Bezpieczeństwo
System FIBARO umożliwia również integrację z istniejącym systemem alarmowym. Dzięki temu, że każdy element systemu może działać niezależnie od centrali, to po uszkodzeniu centrali, gdy system wykryje np.: pożar, każdy element samoistnie podejmie decyzje o otwarciu rolet, okien, drzwi, uruchomieniu oddymiania itd.

System automatyki budynku do zdalnego zarządzania nie wymaga połączenia vpn ani stałego adresu IP.

Źródło: FIBARO

powiązane produkty
Uniwersalny przełącznik do gniazdka Wall Plug FIBARO
Uniwersalny przełącznik do gniazdka Wall Plug FIBARO

Uniwersalny przełącznik Wall Plug FIBARO to urządzenie w formie przejściówki do gniazdka elektrycznego. Jest on kompatybilny ze standardem Z-Wave. Przełącznik umożliwia sterowanie dowolnymi urządzeniami o mocy do 2,5 kW. Wall Plug jest wyposażony w funkcję pomiaru energii i mocy czynnej ...

Uniwersalny multisensor Motion Sensor FIBARO
Uniwersalny multisensor Motion Sensor FIBARO

Uniwersalny multisensor Motion Sensor FIBARO to urządzenie kompatybilne ze standardem Z-Wave, które służy do detekcji ruchu, pomiaru temperatury i natężenia światła. Dodatkowo, dzięki detekcji drgań, możliwe jest wykrycie próby sabotażu lub wstrząsów sejsmicznych. FIBARO Motion Sensor jest zasilany za pomocą ...

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • FRANKE
  • MAGNAT
  • VOGEL&NOOT
  • VELUX
  • SOFIK MEBLE
  • KROSNO
  • POL-SKONE
  • MASTER BED
  • DURAVIT