stronywnetrza.urzadzamy.pl

Indywidualna aranżacja kuchni. Nowoczesna kuchnia z wyspą

zoom Indywidualna aranżacja kuchni. Nowoczesna kuchnia z wyspą
Fot.: Spółka Meblowa KAM

Nowoczesna kuchnia z wyspą nie tylko dobrze wygląda, ale jest też funkcjonalna. Aranżacja kuchni z wyspą jest możliwa na wiele sposobów, można ją optymalnie dopasować do każdego wnętrza i mocno zindywidualizować jej kształt. Wyspa kuchenna daje nieograniczone możliwości aranżacyjne.

Wyspa kuchenna odbierana jest jako atrakcyjny i wymarzony typ zabudowy. Co sprawia, że jest tak popularna? Na pewno jest to rozwiązanie nie tylko modne i efektowne, lecz także bardzo wygodne i wielofunkcyjne. Wyspa może być zagospodarowana na wiele sposobów. Doskonale sprawdza się jako strefa zmywania, gotowania czy dodatkowy blat roboczy, pod którym zmieszczą się też pojemne szuflady, a nawet piekarnik. Wyspa nie tylko może pełnić różne funkcje, ale pasuje też do kuchni urządzonej w każdym stylu.
Ponieważ jest wykonywana na wymiar, wyspa kuchenna idealnie dopasuje się do wnętrza, zapewniając maksymalny komfort pracy – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel, projektantka Spółki Meblowej KAM z Milejewa, producenta mebli kuchennych. – Wyspę możemy także optymalnie dopasować do funkcji, jaką będzie spełniała w naszej kuchni. Już na etapie projektowania możemy zdecydować, w jaki sposób będziemy ją użytkowali i zaplanować czy umieścimy na niej płytę grzejną, zainstalujemy zlew czy może pozostawimy pusty blat, który będziemy użytkowali według własnych potrzeb.

Ustawiona w centralnym miejscu kuchni wyspa może być alternatywą dla jadalni i pełnić rolę stołu, przy którym będą spożywane posiłki, a w kuchniach otwartych na salon może dodatkowo wyznaczać granice stref. O zaletach i korzyściach posiadania wyspy kuchennej można powiedzieć wiele, czy jednak w wyglądzie wyspy kuchennej można zaproponować jeszcze coś zaskakującego?
Można – zapewnia Andrzej Wołosz, współwłaściciel firmy KAM. – Wyspa może spełniać różne funkcje w kuchni i to już w dużym stopniu warunkuje jej design. Poza tym sam kształt i wygląd wyspy to prawdziwe pole do popisu dla wyobraźni projektanta. Przygotowane przez nas kolekcje mebli pokazują, że wyspa kuchenna może przybierać wiele różnych form i pomimo tego, że to wciąż jest wyspa kuchenna, za każdym razem wyglądać zupełnie inaczej.
Prosta i minimalistyczna, a dzięki temu sprawiająca wrażenie niezwykłej lekkości, jest wyspa w nowej kolekcji KAMmoduł ProLine. Bryła ograniczona do prostych boków i cienkiego blatu nie przytłoczy wnętrza, ale na pewno skupi na sobie uwagę. Zrezygnowano tu z pełnej zabudowy pod blatem, zastępując ją estetycznymi, ciekawie prezentującymi się otwartymi półkami, które dodatkowo wyróżniono dekorem drewnianym. To propozycja do nowoczesnych, ale prestiżowych wnętrz.

O ogólnej ocenie wyspy decydują starannie dopracowane detale, które w połączeniu z atrakcyjnym dekorem i ciekawą formą stanowią jej główny atut.
Ponieważ wyspa zajmuje centralne miejsce w kuchni i jest mocno wyeksponowana, musi być rozważnie zaprojektowana i bardzo starannie wykonana. Dużą wagę przywiązujemy do jakości jej wykończenia – przyznaje Andrzej Wołosz. – Szczególnym powodem do dumy jest jedna z naszych wysp z kolekcji ProLine z nakładanymi bokami kątowymi, która mocno się wyróżnia na tle innych, dostępnych na rynku propozycji.
Dzięki ciekawej formie i idealnie skomponowanym modnym dekorom, można było zrezygnować z dodatkowych ozdobników. To wyspa, przy której chętnie spotkamy się w gronie rodzinnym czy z przyjaciółmi. Można przy niej wspólnie przygotować posiłek czy delektować się ulubioną kawą.

Jeżeli nie ogranicza nas przestrzeń, można popuścić wodze fantazji i wyspa kuchenna nie musi być jednolitą bryłą. Można jej nadać bardziej rozbudowany kształt, a przez to jeszcze bardziej uatrakcyjnić jej formę.
W prestiżowej kolekcji KAMPlus w miejsce monolitu zaproponowaliśmy „układankę” złożoną z trzech elementów, niby samodzielnych, ale zgrabnie połączonych w jedną całość – mówi Sylwia Kowalska-Mikutel. – Bardzo staranie rozłożyliśmy również akcenty kolorystyczne. Zastosowane w zabudowie kuchennej dekory w odpowiednich proporcjach powtórzyliśmy na wyspie, co estetycznie splata kuchnię w spójną całość.

Wyspa kuchenna to rozwiązanie dedykowane dużym pomieszczeniom, gdzie będzie mogła zaprezentować się w całej okazałości. Czy dla posiadaczy małych kuchni na zawsze pozostanie w strefie marzeń? Namiastkę wyspy – równie atrakcyjną wizualnie i funkcjonalną – może stanowić półwysep.

Źródło: Spółka Meblowa KAM

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • HEATROLL
  • ŚWIATŁY
  • GRUPA NOWY STYL
  • DONICESTALOWE.PL
  • WILLOW HOUSE
  • LIBET
  • SANITTI
  • PGC
  • PORCELANOSA