stronywnetrza.urzadzamy.pl

Gres techniczny jako wykończenie wnętrz publicznych i mieszkalnych

zoom Gres techniczny jako wykończenie wnętrz publicznych i mieszkalnych
Fot.: GRESPANIA POLSKA

Gres techniczny Nexo marki GRESPANIA to uniwersalne płytki gresowe barwione w masie. Wykończenie wnętrz publicznych i mieszkalnych jest możliwe dzięki różnorodności formatów i powierzchni kolekcji Nexo. Gres techniczny idealnie dostosuje się do potrzeb każdego projektu i zagwarantuje estetyczną ciągłość pomiędzy płytkami podłogowymi i ściennymi oraz wnętrzem i powierzchniami na zewnątrz budynku.

Gres techniczny z serii Nexo jest dostepny w trzech wariantach:
• gres polerowany – przeznaczony do wykończenia podłóg wewnątrz budynków użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu, a także w budynkach mieszkalnych,
• gres naturalny – znajduje zastosowanie wewnątrz i na zewnątrz budynków użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu oraz w budynkach mieszkalnych,
• gres reliefowy – może być stosowany wewnątrz i na zewnątrz budynków użyteczności publicznej o dużym natężeniu ruchu, w budynkach mieszkalnych oraz w pomieszczeniach wilgotnych.

Gres techniczny z linii Nexo wyróżnia się także wieloma formatami płytek: 80 x 80, 60 x 60, 30 x 60, 30 x 30, 14,5 x 60, 9,7 x 60 i 4,7 x 60 cm. Oprócz formatów podstawowych dostępna jest szeroką gamą stopni i fryzów.
Uzupełniające elementy dekoracyjne są montowane na siatkach, w wielu wykończeniach i kolorach. Są one idealnym dodatkiem wzbogacającym powierzchnie w każdym pomieszczeniu, zachowując równocześnie ich charakter.

Płytki gresowe Nexo są świetnym rozwiązaniem w budownictwie zrównoważonym ekologicznie. Podczas ich produkcji zwraca się uwagę na środowisko naturalne – stosowana jest masa o wysokiej zawartości materiału z odzysku (47,7%).
Biały gres Nexo gwarantuje oszczędność energii oraz obniżenie emisji dwutlenku węgla – charakteryzuje się wysokim współczynnikiem odbicia światła – 78 (IRS).

Seria płytek gresowych Nexo od firmy GRESPANIA są obojętne chemicznie, w całości podlegające recyklingowi.
Ich cechy sprawiają, że płytki Nexo są idealnym rozwiązaniem do projektów podlegających systemowi oceny budynków LEED, który potwierdza jakość i trwałość całości wybudowanej struktury.

Z uwagi na różnorodność wymiarów, trzy rodzaje wykończenia powierzchni płytki, gamę sześciu kolorów oraz szeroką ofertę elementów dekoracyjnych, seria Nexo idealnie nadaje się do wszelkiego rodzaju projektów architektonicznych, od przestrzeni publicznych o dużym natężeniu ruchu, aż po budynki mieszkalne.

Źródło: GRESPANIA POLSKA

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ADAH
  • PARADYŻ
  • POSTERVILLE
  • SCHELL
  • MOZAIKOWE.PL
  • RAUMPLUS
  • GLASIMO
  • SCHNEIDER ELECTRIC
  • FERRO