stronywnetrza.urzadzamy.pl

GOOD DESIGN 2013 dla marki TON. Krzesła i fotele Tram, fotele Mojo

zoom GOOD DESIGN 2013 dla marki TON. Krzesła i fotele Tram, fotele Mojo
Fot.: TON

To nie pierwszy tytuł Good Design dla marki Ton. W 2012 Good Design otrzymał nowoczesny fotel Merano, a w 2013 roku otrzymały aż dwa produkty – krzesło i fotel Tram oraz fotel Mojo.

Tytuł Good Design przyznawany jest projektom o najwyższej jakości, produkowanych z wykorzystaniem nowych technologii, form, funkcji i materiałów, które są we wszystkich aspektach estetyczne, energooszczędne i przyjazne dla środowiska. Tytuł jest też publiczną gwarancją, która bezpośrednio i natychmiast informuje klienta o tym, że produkty nagrodzone Good Design spełniają najsurowsze kryteria stawiane absolutnie doskonałym projektom.

Fotel Merano zaprojektowany przez młodego włoskiego projektanta mieszkającego w Austrii, Alexa Guflera, wziął nazwę od miejsca jego narodzin, włoskiego uzdrowiska Merano. Fotel łączy w sobie włoski temperament, austriacką akuratność, nastrój uzdrowiska oraz spokój i świeżość miejscowych gór.


Krzesło i fotel Tram jest wynikiem współpracy firmy TON z Thomasem Feichtnerem, znanym wiedeńskim projektantem mebli do siedzenia. Thomas Feichtner zainspirował się procesem produkcyjnym, który firma stosuje od ponad 150 lat. Siedzisko formowane jest w maszynowym procesie technologicznym, podczas gdy pozostałe elementy formowane są ręcznie w tradycyjny sposób. Tram produkowany jest z podłokietnikami lub bez, w wersji gładkiej lub tapicerowanej, w wielu różnorodnych materiałach.


Fotel MOJO dla marki TON zaprojektował słowacki projektant Michal Riabič.
MOJO jest krzesłem biurowym w całości wykonanym ze sklejki bukowej lub dębowej. W projekcie widoczna jest wieloletnia tradycja gięcia drewna, którą TON jako pierwsza firma na świecie wprowadziła do segmentu mebli biurowych.

Słów kilka o GOOD DESIGN
Good Design jest znaną, prestiżową i najstarszą na świecie nagrodą w zakresie wzornictwa. Przyznawana jest przez Chicago Athenaeum Museum of Architecture and Design we współpracy z European Centre for Architecture, Art, Design and Urban Studies. Znak Good Design powstał w Chicago w 1950 roku, a jego twórcami byli architekci Eero Saarinen, Edgar Kaufmann Jr oraz bracia Charles i Ray Eames. Samo logo w kształcie czarnego punktu zaprojektował grafik Mort Goldsholl.

Źródło: TON, www.ton.eu

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • DEANTE
  • PXF LIGHTING
  • JADIK
  • ADRIANA FURNITURE
  • MOZAIKOWE.PL
  • OSPEL
  • ŚWIATŁY
  • Twoja Inspiracja
  • MARDOM