stronywnetrza.urzadzamy.pl

Funkcjonalna i kreatywna przestrzeń open space – nowoczesne biuro w Warszawie

zoom Funkcjonalna i kreatywna przestrzeń open space – nowoczesne biuro w Warszawie
Fot.: Mikomax Smart Office

Jak zaprojektować biuro, aby było przyjazne pracownikom? Przede wszystkim powinno być funkcjonalne i innowacyjne, spełniające wysokie standardy komfortu. Nowoczesne biuro w Warszawie jest przykładem połączenia praktyki z nowatorstwem. Przestrzeń open space sprawdza się w tej roli doskonale.

Aranżacja nowej siedziby firmy farmaceutycznej AstraZeneca zasługuję na uwagę. Jest to bowiem biuro łączące funkcjonalne rozwiązania z kreatywną strefą relaksu dla pracowników. Przestrzeń jest nowoczesna, jasna, sprzyjająca efektywnej pracy. Nie brakuje w niej jednak miejsca dla niepowtarzalnych akcentów w oryginalnym kształcie i kolorystyce.

Powierzchnia siedziby firmy biofarmaceutycznej zajmuje 1270 m2 i trzy piętra budynku przy ulicy Postępu 14 w Warszawie. Głównym założeniem projektu było stworzenie miejsca do pracy, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale przede wszystkim przyjazne dla około 500 osób.

Prace nad aranżacją nowoczesnego biura rozpoczęły się od zebrania i przeanalizowania opinii samych pracowników dotyczących pożądanych efektów projektowania przestrzeni biurowej. Następnie zbadano możliwości wykorzystania Workplace Strategy przygotowanego w centrali firmy. Istotna była przede wszystkim koncepcja zagospodarowania miejsca oraz przejście od tradycyjnych biur do idei open space. Jak wynika z obserwacji, strefy do pracy wspólnej poprawiają produktywność i sprzyjają integracji pracowników. Po wstępnych analizach i ustaleniach powstała przestrzeń testowa, następnie zaś przygotowano model biura docelowego. Projektanci postawili na takie elementy jak: dbałość o komfort pracownika, ergonomia oraz innowacyjne rozwiązania umożliwiające koncentrację i relaks. Istotnymi komponentami projektu są również kolorowe sale konferencyjne i kuchnia. Jak zaznacza Zuzanna Mikołajczyk, Dyrektor ds. Handlu i Marketingu, Członek Zarządu Mikomax Smart Office, jest to jedno z ciekawszych biur w Warszawie.

Na szczególną uwagę zasługuje już główne wejście do siedziby AstraZeneca, które wita swoich gości białą ladą z korianu. Nowoczesne biuro jest przestronne, utrzymane w prostej, minimalistycznej stylistyce i jasnych barwach. Większą rolę kolory grają w strefach relaksu, gdzie zastosowano systemy Chillout – są to meble wielofunkcyjne, które w zależności od potrzeb mogą być miejscem przeznaczonym do pracy projektowej, spotkań lub odpoczynku. Co więcej, sale konferencyjne zaprojektowane są tematycznie, co stwarza przyjazny i bezstresowy klimat wyróżniający biuro.

Innym charakterystycznym elementem projektu jest również Packman. Są to wygodne siedziska, które doskonale sprawdzają się w przestrzeniach typu open space. Wysokie oparcia pozwalają na wydzielenie mini strefy, która zapewnia ciszę i komfort. Podobnie jak system #Hush, czyli oddzielone akustycznie miejsce do rozmowy lub pracy w skupieniu.

AstraZeneca to jedna z największych firm farmaceutycznych na świecie. Spośród około 60 tysięcy osób, ponad 650 pracuje w Polsce. Od niedawna mogą się oni cieszyć nowoczesnym i przyjaznym biurem, wyróżniającym się na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Projekt siedziby powstał przy współpracy Massive Design z Mikomax Smar Office.


Źródło: MIKOMAX SMART OFFICE

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • BERKER BY HAGER
  • BELLDECO
  • GRAS
  • PIEDRA LAND
  • BRITOP LIGHTING
  • DPS
  • GARDINIA
  • ECLISSE
  • SELLA