stronywnetrza.urzadzamy.pl

Farba do tablic – sposób na ścianę w pokoju dziecka

Fot.: Unicell Poland

Farba tablicowa jest dobrym pomysłem na ścianę w pokoju dziecka. Farba do tablic umożliwia zamienienie części ściany w tablicę, po której można pisać i rysować kredą jak w szkole.

Co to jest farba to tablic? Jak samemu zrobić tablicę do pisania kredą?
Farba do tablic Primacol® decorative to akrylowa farba, która umożliwia wykonanie powierzchni, po której można malować i pisać kredą. Farba jest przeznaczona do wymalowań wewnętrznych. Pomalowana powierzchnia jest, podobnie jak szkolna tablica, przystosowana do pisania po niej kredą. Można ją też zmywać wilgotną ściereczką lub gąbką. Farba tablicowa ma doskonałą twardość, przyczepność powłoki do podłoża oraz odporność na wodę.
Po całkowitym wyschnięciu farby powierzchnię można zmywać za pomocą wilgotnej ściereczki lub gąbki. Ważne jest w takim przypadku odpowiednie przygotowanie podłoża – gładka powierzchnia ułatwi pisanie kredą.

Sposób użycia farby do tablic
Produkt Primacol® decorative nie różni się od innych rodzajów farb dostępnych na rynku i nie wymaga specjalnych zabiegów przygotowawczych. Przed malowaniem farbę powinno się dokładnie wymieszać, w razie potrzeby rozcieńczyć delikatnie z wodą. Nakładać można przy użyciu wałka do wyrobów akrylowych lub pędzla z miękkim włosiem.
W celu uzyskania trwałej powłoki tablicy należy nanieść farbę co najmniej dwukrotnie w odstępie 2–3 godzin. Pełnię właściwości farba uzyskuje po 3 dniach od nałożenia.
Jeżeli planowane jest w krótkim czasie usunięcie farby do tablic (np.: rok lub dwa lata), to lepiej jest najpierw położyć tapetę, a następnie farbę tablicową. Taki zabieg znacznie ułatwi usunięcie powłoki.

Czy trzymają się jej magnesy?
Aby uzyskać większe możliwości w zakresie wykorzystania ścian, farbę do tablic można połączyć z Farbą magnetyczną Primacol® decorative. Równoległe wykorzystanie tych produktów umożliwi połączenie pisania kredą i swobodnego umieszczania z magnesem zdjęć i rysunków na ścianach i innych powierzchniach.
Aby szybko wykonać tablicę w pokoju dziecięcym można delikatnie odrysować ołówkiem na ścianie dowolny kształt – im będzie on większy tym lepszy dla dziecka. Następnie przyklejamy malarską taśmę papierową na zewnątrz wymyślonego obrysu i malujemy zaznaczony obszar przy użyciu Farby do tablic Primacol® Decorative. Usuwamy taśmę papierową i po utwardzeniu powierzchnia jest gotowa do użytku – można po niej malować i rysować kredą.

Kolorystyka pojemność farb tablicowych
Farby do tablic Primacol® decorative dostępne są w sześciu kolorach: czerwonym, szarym, fioletowym, granatowym, czarnym oraz zielonym. Każda z nich ma wydajność do 10 m2/l i pojemności 0,75 l.

Źródło: UNICELL

powiązane produkty
Akrylowa Farba do tablic PRIMACOL Decorative
Akrylowa Farba do tablic PRIMACOL Decorative

Farba do tablic PRIMACOL Decorative to farba akrylowa, która umożliwia wykonanie powierzchni tablicy przeznaczonej do malowania i pisania kredą. Farba jest przeznaczona do malowania wnętrz. Farba do tablic jest idealna do malowania ścian z tynku cementowego lub wapienno-cementowego, podłoży z ...

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • PERFEXIM LTD
  • ALUPROF
  • PORRO
  • MARDOM
  • NOLTE KUCHEN
  • GEOEMI
  • ARMSTRONG
  • VILLEROY & BOCH
  • ŚWIATŁY
tuznajdziesz.pl
Znajdź produkt