stronywnetrza.urzadzamy.pl

Dobry styl w aranżacjach wnętrz. Gniazda i łączniki Valena Life

zoom Dobry styl w aranżacjach wnętrz. Gniazda i łączniki Valena Life
Fot.: LEGRAND

Nowoczesne wzornictwo nowej serii gniazd i łączników to odpowiedź na aktualne trendy w aranżacjach wnętrz. Osprzęt elektroinstalacyjny Valena Life to szeroka gama rozwiązań, która spełnia wymagania wszystkich rodzajów pomieszczeń. Urządzenia o nowatorskim wzornictwie skrywają zarówno tradycyjne funkcje standardowych łączników i gniazd jak również zupełnie nowe niedostępne dotąd możliwości. Przykładem może tu być dowolne usytuowanie łącznika oświetlenia we wnętrzu, bez konieczności prowadzenia do niego przewodów. Po wybraniu miejsca, wystarczy przykleić go do ściany. Kolejną innowacją jest system oszczędzania energii elektrycznej wykorzystujący czujnik monitorowania obecności, który wyłącza oświetlenie w momencie wykrycia pustego pomieszczenia. Łącznik oświetlenia po włączeniu światła przez użytkownika, wyłącza je automatycznie po czasie 10 minut, kiedy opuszczająca pomieszczenie osoba zapomni to zrobić. Dobrym przykładem wykorzystania tej funkcji może być pokój dziecka.

zoom Dobry styl w aranżacjach wnętrz. Gniazda i łączniki Valena Life

Łącznik oświetlenia
Istotą łączników Valena Life są rozwiązania poprawiające komfort, bezpieczeństwo oraz oszczędność energii. Wygodniejsze przełączanie klawisza zrealizowane zostało dzięki lekko wklęsłej powierzchni. Delikatne zakrzywienie i subtelne linie nadają produktowi wyjątkową lekkość. Ta optyczna delikatność wraz z 16 rodzajami wykończeń zapewnia pełne dopasowanie do stylu każdej aranżacji wnętrza.

zoom Dobry styl w aranżacjach wnętrz. Gniazda i łączniki Valena LifeŁącznik sterowany radiowo
Tradycyjny łącznik podłączony do źródła oświetlenia można zamienić w łącznik sterowany radiowo. Natomiast kolejny łącznik, współpracujący z nim bezprzewodowo można umieścić w dowolnym miejscu pomieszczenia, np. na ścianie, blacie biurka. Instalacja może zostać rozbudowana o dowolną liczbę takich urządzeń.

zoom Dobry styl w aranżacjach wnętrz. Gniazda i łączniki Valena LifeŁącznik z automatycznym wyłączeniem
Takie rozwiązanie oszczędza energię elektryczną. Po włączeniu światła przez użytkownika, gdy zapomina wyłączyć je w pomieszczeniu, z którego wychodzi, urządzenie samo wyłączy oświetlenie w przypadku stwierdzenia nieobecności przez czas 10 minut. Łącznik z automatycznym wyłączeniem dedykowany jest do takich miejsc jak pokój dziecka, korytarze hoteli, biur i pensjonatów.

zoom Dobry styl w aranżacjach wnętrz. Gniazda i łączniki Valena Life


Moduł Bluetooth

Wchodząc do wnętrza, jednym dotknięciem ekranu smartfona, możemy nawiązać połączenie z modułem Bluetooth. Od tego momentu może bezprzewodowo przesyłać ulubione audycje radiowe lub muzykę do głośników w naszym otoczeniu. Wygodna obsługa połączona z internetowym dostępem do tysięcy stacji radiowych i zbiorów nagrań zgromadzonych na tablecie lub smartfonie na nowo wyznacza komfort obsługi domowego systemu audio.

Legrand – osprzęt elektroinstalacyjny Valena Life
Firma Legrand w swojej ofercie ma kilkanaście serii gniazd i łączników. Najnowsza z nich, seria Valena Life – realizuje ponad 150 różnych funkcji i w pełni zaspokaja standardowe oraz innowacyjne potrzeby nowoczesnych instalacji elektrycznych. Wśród szeregu popularnych gniazd wtyczkowych w wersji pojedynczej i podwójnej do instalacji w ramkach pojedynczych i wielokrotnych, znajdziemy również kompletną ofertę łączników, w tym wersje specjalne przeznaczone do automatyki domowej (linie ZigBEE/MyHOME). Osprzęt elektroinstalacyjny uzupełniają sterowniki rolet, regulatory temperatury, ściemniacze w wersjach obrotowych z funkcją pamięci ustawienia, a także zaawansowane modele dotykowe z diodowym wskaźnikiem poziomu natężenia oświetlenia. W przypadku pomieszczeń wilgotnych np. łazienek, mamy możliwość adaptacji wybranej funkcji adapterem z klapką IP44.

Osprzęt elektroinstalacyjny Valena Life sprawdza się doskonale także w biurze i hotelu. Gwarantują dostęp do sieci internetowej oraz telewizji, umożliwiają podłączenie komputera do projektora i transmisję obrazu wraz z dźwiękiem w najwyższej bezstratnej jakości. Uzupełnieniem wygody jest możliwość podłączenia urządzeń mobilnych do dedykowanej ładowarki USB zainstalowanej w blacie lub ścianie. W najbardziej wyszukanych, tzw. inteligentnych instalacjach, możemy wykorzystać łączniki oświetlenia sterowane radiowo. Przyklejane tam gdzie chcemy, nie wymagają kosztownego kucia i prowadzenia kabli. Dodana bramka WiFi może natomiast wzbogacić projektowany system o wizualizację i sterowanie za pomocą urządzeń mobilnych, wszystkich funkcji wybranych przez inwestora dla nowoczesnego domu/hotelu/biura.

Sprawdź gdzie możesz kupić produkty Legrand >>>

Źródło: LEGRAND

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • BERKER BY HAGER
  • KINNARPS
  • RAKO
  • MASTER BED
  • PERFEXIM LTD
  • DORMAX DESIGN
  • ZEHNDER
  • GRESPANIA
  • DAGMA ART