stronywnetrza.urzadzamy.pl

Designerskie świeczniki w stylu vintage inspirowane tradycją – pomysł na dekorację wnętrz

zoom Designerskie świeczniki w stylu vintage inspirowane tradycją – pomysł na dekorację wnętrz
Fot.: Patyna.pl

Największy showroom w Polsce poświęcony meblom oraz dekoracjom wnętrz w stylu vintage, Patyna.pl przy współpracy z zespołem projektowym ONTO oraz hutą szkła w Jaśle stworzyli serię przedmiotów inspirowanych sztuką użytkową sprzed lat. W rezultacie powstała seria limitowana świeczników, których design nawiązuje do weimarskiego Bauhausu.

Huta w Jaśle słynie z produkcji według pierwotnej metody z XIX wieku antycznego szkła witrażowego. Szkło to cechuje pęcherzykowata lub włosowata struktura i niejednorodna grubość tafli, która z kolei przyczynia się do różnicowania natężenia przepuszczanego światła. Właśnie te właściwości stały się inspiracją dla Anny Wręgi i Kai Nosal ze studia ONTO, które spędziwszy całe ubiegłe lato w Bauhausie, szukały w archiwach potwierdzenia weimarskiej estetyki.

W rezultacie współpracy projektantek, huty i serwisu Patyna.pl powstała seria limitowana 50 świeczników. Wyposażone są w stalową formę, która ozdobiona jest szklanymi dyfuzorami światła w trzech kolorach i geometrycznych kształtach. Kompozycja szkiełek w intensywnych kolorach z szarą taflą tworzą atrakcyjne wrażenie „przydymienia”, które wprawia płomień w intrygującą grę światła świecy. Jest to stylowa dekoracja wnętrz w stylu vintage, która sprawi, że wnętrze będzie eleganckie i gustowne.

Świeczniki będą miały swoją premierę podczas pop-upu Patyny, który został przygotowany dla uczestników katowickiego Off Festivalu.


Źródło: PATYNA.PL

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • Grupa Armatura
  • ALPLAST
  • CDA
  • ZEHNDER
  • HÄFELE
  • UNIMEBEL
  • IDEAL STANDARD
  • ENTELO
  • PORRO