stronywnetrza.urzadzamy.pl

Dekoracyjne grzejniki Zehnder – grzejniki „na miarę”

Fot.: ZEHNDER

Co wyróżnia grzejniki dekoracyjne marki Zehnder? Szeroka paleta indywidualnych rozwiązań grzewczych, idealnie dopasowanych, projektowanych dla zapewnienia optymalnego klimatu w każdym wnętrzu. Mieszkanie, pracownia, biuro, bank, szpital... Budynki mogą pełnić najprzeróżniejsze funkcje, a podobna różnorodność cechuje często ich architekturę. Dobrze, gdy dokładne plany obejmują również zagadnienie ciepła. Za pomocą grzejników dekoracyjnych Zehnder można bowiem realizować bardzo zróżnicowane pomysły architektoniczne.

Elastyczność gwarantowana – grzejnik Zehnder Charleston
Pierwszy na europejskim rynku stalowy grzejnik żeberkowy Zehnder Charleston jest oferowany już od ponad 80 lat. Od początku znalazł się w absolutnej czołówce produktów z tej kategorii. Ten klasyczny grzejnik, łączy ponadczasowe wzornictwo i precyzyjną technologię wykonania z nieograniczoną wręcz elastycznością jeśli chodzi o możliwość wkomponowania w daną aranżację wnętrza. Jest to grzejnik dekoracyjny, który pomimo uniwersalnej formy, umożliwia stosowanie indywidualnych rozwiązań oraz precyzyjne dopasowanie do potrzeb konkretnej aranżacji wnętrza. W sferze konstrukcyjnej grzejnik został dopracowany w każdym szczególe, natomiast jego wykonanie doprowadzono do perfekcji. Zehnder Charleston stwarza bogate możliwości architektonicznej kreacji ze względu na różnorodność form i rozmiarów, jakie może przybierać. Standardowo dostępny jest w wysokości od 19 do 300 cm, a na zamówienie – nawet 600 cm. Grzejniki występują w 5 wariantach głębokości, od 2 do 6 pionowych kolumn w pojedynczym żeberku, co pozwala na wykonanie dowolnego typoszeregu w zależności od konkretnych potrzeb. Grzejnik można również formować w dowolne kształty specjalne: łuki, także wielokrotne, załamania pod dowolnym kątem oraz oryginalne ławeczki. Paleta kilkudziesięciu kolorów daje nieograniczone możliwości wkomponowania grzejnika dekoracyjnego w aranżację dowolnego pomieszczenia i puszczenia wodzy wyobraźni.

Elegancja w każdym wymiarze – grzejnik Zehnder Nova
W zakresie rozwiązań dopasowywanych do wymagań danego wnętrza oraz upodobań użytkowników, na szczególną uwagę zasługuje Zehnder Nova – tzw. ściana grzewcza. Grzejnik dekoracyjny Zehnder Nova wyróżnia się nowoczesnym kształtem i optymalnymi parametrami technicznymi. Na jego konstrukcję składają się: płaski front, bez widocznych spawów i szlifów oraz elementy wodonośne z odstępem 1 mm w orientacji horyzontalnej lub wertykalnej, tworzące ramę podstawowego grzejnika. Specjalne prowadzenie czynnika grzewczego umożliwia nieograniczoną ilość opcji podłączenia przy tej samej mocy grzewczej.

Nowoczesny minimalizm – grzejnik Zehnder Excelsior
Grzejnik dekoracyjny Zehnder Excelsior sprawdza się w wielu różnych koncepcjach aranżacyjnych, zarówno w wersji horyzontalnej jak i wertykalnej. Płasko-owalne profile sprawiają wrażenie przejrzystości, tworząc prawdziwie stylowy wyrób. Grzejnik dekoracyjny dostępny jest w bardzo szerokiej palecie modeli, w wersji jedno- i dwuwarstwowej oraz w wykonaniu jako ścianka działowa – podobnie jak pozostałe modele z serii „na miarę” – lub barierka.

Delikatny design – grzejnik Zehnder Kleo
Lekkość i transparentność konstrukcji czyni z tego grzejnika wyrób idealny do niebanalnego podkreślenia charakteru danego pomieszczenia. Został on zbudowany z okrągłych, filigranowych rur stalowych, które ułożono poprzecznie na kolektorach zbiorczych. Grzejnik dostępny jest w wielu wariantach wykonania: w wersji pionowej i poziomej, jedno- lub dwuwarstwowej, jako ścianka działowa lub grzejnik wolnostojący.

Montaż – żaden problem
Stare czy nowe budownictwo – wybór schematów złącz pozwala na stosowanie grzejników Zehnder w każdej sytuacji montażowej. Można je podłączać jednostronnie, naprzemiennie z boku (z lewej i prawej strony), dostępne są również podłączenia górne i dolne boczne, a także dolne środkowe z rozstawem 50 mm, również z zaworem zintegrowanym (w wersji Completto). Prostą i szybką wymianę starego grzejnika panelowego, żeliwnego lub aluminiowego na nowe umożliwiają modele „na wymianę”, które mają rozstaw w osiach równy 500 mm, typowy dla złącz grzejników starszej generacji. Dzięki temu rozwiązaniu podłączenie do istniejących rur instalacyjnych nie wymaga dodatkowych prac budowlanych. Grzejniki marki Zehnder o konstrukcji elementowej sprawdzają się znakomicie również w nowoczesnych instalacjach niskotemperaturowych. Bardzo dobrze pracują w instalacjach zasilanych za pomocą pompy ciepła czy kotła kondensacyjnego.

Ogranicza nas tylko wyobraźnia
Nasze wymarzone wnętrze, niezależnie od tego czy jest nowe, czy tylko remontowane, to zawsze spore nakłady inwestycyjne. W zależności od preferencji urządzamy je w stylu modernistycznym, minimalistycznym, retro lub z przepychem godnym barokowego pałacu. Podstawowym zadaniem grzejnika jest zagwarantowanie nam optymalnego klimatu, jednak jeśli jest dobrze dobrany, to spełnia także ważną funkcję dekoracyjną. W ofercie firmy Zehnder można znaleźć rozwiązania optymalne pod kątem funkcjonalnym oraz idealne dla danej aranżacji wnętrza, a to wszystko bez nadmiernego uszczerbku dla portfela.

Źródło: ZEHNDER POLSKA

powiązane produkty
Żeberkowy grzejnik dekoracyjny ZEHNDER Charleston
Żeberkowy grzejnik dekoracyjny ZEHNDER Charleston

Żeberkowy grzejnik dekoracyjny ZEHNDER Charleston został skonstruowany w 1930 roku jako pierwowzór wszystkich grzejników rurowych. Dziś jest nie tylko klasykiem swego gatunku, lecz także idealnym rozwiązaniem, dedykowanym dla wszystkich rodzajów wnętrz. Grzejnik oferowany jest w bogatej gamie wysokości, długości i ...

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • PGC
  • NOCLAF
  • JAGA
  • KLUDI ARMATUREN
  • LUXUM
  • MARKILUX
  • FLEXA
  • Zelmer
  • OTIS