stronywnetrza.urzadzamy.pl

Czym jest „smart house” i czy jest potrzebny? Aranżacja domu z zastosowaniem najnowszych technologii

zoom Czym jest „smart house” i czy jest potrzebny? Aranżacja domu z zastosowaniem najnowszych technologii
Fot.: Jung

Instalacja „smart house” przy odpowiedniej poradzie architekta jeszcze na poziomie aranżacji domu zapobiegnie w przyszłości wielu nieprzewidzianym sytuacjom. Przeczytaj i sprawdź, czym jest „smart house”.

Kryterium instalacji systemów „smart” zarówno w przypadku projektowania domu, jak i już podczas użytkowania go jest długowieczność. Jeżeli planujemy mieszkać w tym samym budynku przez następne 20-30 lat, warto zainwestować w system automatyzacji, który przy rzetelnej konserwacji i serwisie powinien działać przynajmniej przez taki sam okres.

Jak wskazuje Adam Horbacz, przedstawiciel firmy Jung, jeśli montaż systemów „smart” uznamy za tak samo fundamentalną kwestię jak ocieplanie budynku czy inne podstawowe elementy budowy, na pewno zaoszczędzimy czas i pieniądze. Tego typu systemy nie są dodatkiem do aranżacji domu, który zmienimy po 3-4 latach, lecz należą do integralnej części domu, które po niewłaściwym montażu mogą nas wiele kosztować. Dlatego tak ważna jest przemyślana instalacja.

Przemyślany, inteligentny i bezpieczny dom to inwestycja długoterminowa, na której nie warto oszczędzać. Wpływa ona bowiem na jakość i komfort życia domowników przez cały okres użytkowania budynku. Należy jednak pamiętać, że nic nie jest wieczne i prędzej czy później niezbędny będzie serwis instalacji. Warto zwrócić szczególną uwagę na certyfikowanie – tylko takie systemy zapewnią długoletnią opiekę doświadczonych i odpowiednio wyszkolonych monterów i serwisantów.

W wielu krajach uniwersalny system KNX, który nie przynależy do konkretnego producenta, jest wyznacznikiem jakości systemów inteligentnych domów. Firmy, które oferują metody „smart”, mogą wyłącznie używać własnego oprogramowania. To z kolei prowadzi do tego, że nawet jeśli producent, który montował u nas cały system zniknie z rynku, to bez szczególnych utrudnień, możemy zastąpić go usługami innej firmy stosującej standard KNX.  Innym, równie istotnym kryterium automatyzacji budynku jest zapewnienie możliwości rozbudowy i modernizacji systemu. Daje to nam poczucie swobody i kreatywności.

W dobie rozwoju technologicznego, coś, co jeszcze kilka lat temu było nowoczesne, dziś już może przejść do lamusa. Właśnie dlatego trzeba świadomie nadążać nad obecną cyfryzacją. Inteligentny dom to taki, który nadąża i jest w stanie przewidzieć rozwój w przyszłości. Nie tylko przewiduje, ale jest na nie przygotowany i zdolny do odpowiedzi na nowe rozwiązania. Życie w takim domu będzie komfortowe i stabilne.


Źródło: JUNG

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • RUCKZUCK
  • AURORA TECHNIKA ŚWIETLNA
  • DOMOTEKA
  • Grupa Armatura
  • SANPLAST
  • PEKA
  • HEATROLL
  • ELKAMINO DOM
  • BOCONCEPT