stronywnetrza.urzadzamy.pl

Biuro coworkingowe w stylu Art Deco

zoom Biuro coworkingowe w stylu Art Deco
Fot.: Trevor Mein

W Australii biuro coworkingowe nie jest niczym szczególnym. W przeliczeniu na jednego mieszkańca znajdziemy tam najwięcej przestrzeni coworkingowej. Dlatego też to właśnie na Antypodach powstało najbardziej stylowe biuro coworkingowe na świecie.

W budynku Paramount House położonym w Sydney, pracownia Woods Bagot i firma budowlana Elan Construct stworzyły niezwykłą współdzieloną przestrzeń biurową, łączącą w sobie funkcjonalność, estetykę i luksusową elegancję.

Geometria i detal
Wewnątrz Paramount by The Office Space zaprojektowano 22 saloniki biznesowe, salę konferencyjną, aneks kuchenny i niezwykły bar wykończony mosiądzem. Pamiętające lata 50 elementy wyposażenia w stylu Art Deco, sygnowane przez światowej sławy firmy Walter Knoll i Molteni&C oraz wykonane na zamówienie meble spełniają wszystkie wymagania nowoczesnego biznesu. Tak powstała komfortowa przestrzeń biurowa o powierzchni 300 m², wykończona drewnem wiśni amerykańskiej.

Geometryczne kształty aranżacji wnętrz
podyktował projektantom wystrój zabytkowego budynku. Perfekcyjnie wykończone i eleganckie wnętrza to także efekt przyjętej koncepcji – chciano podkreślić charakterystyczne opływowe linie dawnej siedziby wytwórni filmowej Paramount Pictures.

W tym biurze naturalne materiały, w tym wapień, marmur i skóra kontrastują z elementami wykonanymi z polerowanego mosiądzu, tworząc wrażenie luksusu. Dodatkowo podkreślają je liczne powierzchnie pokryte fornirem z wiśni amerykańskiej.

Wiśnia mon amour
Zaokrąglone ściany saloników biznesowych zostały uformowane z drewna wiśni amerykańskiej. Projektanci początkowo rozważali wykorzystanie drewna orzecha amerykańskiego ze względu na luksus z jakim się kojarzy, jednak uznali, że jego ciemna barwa zmniejszy optycznie biuro. Natomiast ciepły odcień wiśni amerykańskiej świetnie współgra z drewnem klonu, którym wykończono hol prowadzący do przestrzeni biurowej.

Źródłem inspiracji architektów z pracowni Woods Bagot były prace japońskich rzemieślników wykonane z drewna wiśni amerykańskiej oraz pochodzące z połowy ubiegłego wieku projekty takich architektów, jak Frank Lloyd Wright.

Woods Bagot
Woods Bagot to międzynarodowa pracownia projektowo-doradcza, która może poszczycić się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem zdobywanym na rynku od niemal 150 lat oraz wieloma ukończonymi projektami. Woods Bagot współpracuje z ponad 850 najsłynniejszymi projektantami i ma na swoim koncie szereg uznanych na świecie i nagradzanych realizacji, w tym: siedzibę Narodowego Banku Australii w Melbourne, Chongqing Tower w Chinach, siedzibę Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej w Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, biuro South Australian Health and Medical Research Institute (SAHMRI) w Adelajdzie, Ham Yard Hotel w Londynie, Ward Village Information Center i Sales Gallery w Honolulu oraz Christchurch Convention Centre, zrealizowany we współpracy ze studiem Warren i Mahoney w Nowej Zelandii. 
www.woodsbagot.com

Wiśnia amerykańska
Wiśnia amerykańska to wysokiej klasy drewno z jasnokremową bielą oraz wyrazistą czerwonobrązową twardzielą, która ciemnieje w czasie starzenia się drzewa. Drewno to charakteryzuje się drobnym, jednolitym usłojeniem o prostych włóknach oraz gładką strukturą. Gatunek ten stał się popularny z uwagi na subtelny rysunek słojów i ciepłą kolorystykę. Wiśnia amerykańska ma szeroką gamę zastosowań w produktach, takich jak stolarka architektoniczna, meble, szafki kuchenne, podłogi oraz instrumenty muzyczne. Jest to drewno o średniej gęstości i dobrze poddaje się gięciu po obróbce hydrotermicznej. Ma średnią wytrzymałość i odporność na obciążenia dynamiczne. Wiśnia stanowi mniej niż 2% zasobów drzewostanu amerykańskich lasów liściastych, jednak gatunek ten jest szeroko dostępny w różnych specyfikacjach i klasach, w postaci tarcicy i forniru.

Źródło: Stowarzyszenie Handlowe Amerykańskiego Przemysłu Drewna Liściastego (AHEC) www.americanhardwood.org

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • BALTIC WOOD
  • ORGANIKA
  • TUBĄDZIN
  • Pracownia AGD
  • NORTH & SOUTH HOME
  • DEKORIA
  • LIBET
  • SIA HOME FASHION
  • BLOMUS POLSKA
tuznajdziesz.pl
Znajdź produkt