stronywnetrza.urzadzamy.pl

Biurko SMART - Twojego dziecka lepszy w szkole start

zoom Biurko SMART - Twojego dziecka lepszy w szkole start
Fot.: Meble Vox

Współcześnie media wypierają naturalne formy aktywności i ruchu, które przyczyniają się do rozwoju dzieci. W rezultacie dużo maluchów ma problem z odnalezieniem się w szkole. Wszystko poprzez przeoczenie okazji do nabycia kompetencji, które niezbędne są w szkole.

Wyniki badań przeprowadzonych w 2014 roku na SWPS dowiodły, że już dla 5-letniego dziecka niezwykle ważne jest posiadanie własnego biurka. Praca przy nim rozwija poczucie autonomii, motywację do pracy, a także pozwala cieszyć się z wykonanych zadań. To pierwsze w domu niezależne miejsce dziecka. Biurko SMART od Meble VOX posiada specjalne otwory i akcesoria pobudzające wyobraźnię, co przełożyło się na uzyskanie w eksperymencie zdecydowanie wyższych wyników niż w przypadku tradycyjnych biurek. Dzieci dzięki eksploracji podchodziły do pracy z większą wytrwałością i czuły się bardziej zręczne. Po miesiącu obserwacji okazało się, że dzieci te cechują się większą wyobraźnią i zdolnościami manualnymi, co przekłada się na ich gotowość do rozpoczęcia edukacji w szkole podstawowej. „Jeśli więc chcesz, aby pójście do szkoły stało się dla Twojego dziecka przygodą, a nie przykrą koniecznością, kup mu biurko, a potem spędź z nim trochę czasu.” – mówi autorka badań „Kontakt z biurkiem Smart by VOX a rozwój twórczości i gotowości szkolnej 5-latków”, dr Ewa Jarczewska-Gerc z SWPS.

 

Zainwestowanie w takie biurko jeszcze przed szkołą pozwala na naturalną stymulację rozwoju dziecka, ponieważ elementy biurka tworzą dodatkowe okazje do eksperymentowania, konstruowania i rozwoju wyobraźni, co znacząco sprzyja rozwojowi i nabyciu kompetencji potrzebnych w szkole, które tak trudno wyrobić w świecie zdominowanym przez elektroniczne rozrywki. Własne biurko SMART zmontowane wspólnie z rodzicem może być pierwszym poważnym konstruktorskim sukcesem Twojego dziecka.

 

Źródło: Meble VOX

inne aktualności
Płyty meblowe w nowym formacie - aranżacja wnętrz

Pfleiderer Grajewo S.A. rozpocznie sprzedaż płyt laminowanych w nowej szerokości. To tylko jedna z wielu zmian, które firma przygotowała do stworzenia międzynarodowej oferty Collection.

Muppetshop - design dla najmłodszych

Muppetshop prezentuje wachlarz wyselekcjonowanych marek, dzięki którym możemy nie tylko niebanalnie urządzić dziecięce wnętrza, ale także zadbać o wizerunek naszych pociech i ich doskonały rozwój, dzięki oryginalnym, ale także designerskim zabawkom.

Nowe meble młodzieżowe i dla dzieci Spot by VOX

Kolekcja mebli do pokoju dziecięcego Spot by VOX jest inspirowana zabawami z dzieciństwa. Nowe meble młodzieżowe i dla dzieci są przeniesieniem do pokoju placu zabaw, a swoją funkcjonalnością zachwycą także rodziców. Meble są dwukolorowe i wyróżnia je lekka konstrukcja.

aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka ...

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego ...

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń ...

patroni serwisu
  • STOLBUD Włoszczowa
  • FERRO
  • KLOSE
  • DORMAX DESIGN
  • PARADYŻ
  • APM MORKOM
  • tesa tape
  • INVICTA SA
  • DENON