stronywnetrza.urzadzamy.pl

Aranżacja wnętrza jak gorzka czekolada. Apartament Wrocław

zoom Aranżacja wnętrza jak gorzka czekolada. Apartament Wrocław
Fot.: ME Pośpieszni

Aranżacja wnętrza mieszkania we Wrocławiu o powierzchni 68 m2 na apartament z dwiema sypialniami, salonem, kuchnią, łazienką i holem była dla projektantów dużym wyzwaniem. Musieli oni przekształcić ciasne typowe mieszkanie w przestronny apartament.

Zaczęto od sporych wyburzeń w kuchni, salonie i holu – w ten sposób powstała większa, otwarta przestrzeń, która płynnie łączy pomieszczenia strefy dziennej i nadaje przestrzennego charakteru wnętrza. Sypialnie i łazienkę pozostawiono w odrębnej strefie prywatnej. Całą aranżację wnętrza spina oś podkreślająca wydłużony układ apartamentu, w której hol harmonijnie przechodzi w salon, dzięki długiej wspólnej ścianie.

Elegancki charakter aranżacji wnętrza opiera się na zasadzie kontrastów, które wprowadzono do wszystkich pomieszczeń. Śliwkowo-czekoladowe ciemne płaszczyzny połączono z jasnymi plamami, a elementy matowe z błyszczącymi. Minimalistyczne proste bryły zestawiono z klasycznymi i stylizowanymi. Natomiast drewniana dębowa podłoga ma za zadanie złagodzić kontrast pomiędzy gorzką czekoladą i bielą. Została ona delikatnie zaolejowana na biało i ułożona we wzór francuskiej jodełki. Sofa o soczystym turkusowym wykończeniu, kontrastuje zarówno ze śliwkowo-czekoladową jak i białą kolorystyką oraz jest głównym akcentem w najważniejszym pomieszczeniu apartamentu. Zastosowano tu tradycyjne materiały – naturalne drewno, kamień, ceramikę, które dają poczucie ponadczasowego stylu i komfortu.

Kuchnia, pomimo, jej otwarcia na salon, wyraźnie stanowi oddzielne pomieszczenie. Minimalistycznie zabudowana ciemnym fornirem ściana została zestawiona ze stylizowanymi waniliowymi szafkami po drugiej stronie wnętrza. Na ścianie nad granitowym blatem znalazła się błyszcząca czarna mozaika, którą dodatkowo podkreślono matowym wykończeniem ścian, podłogi i zabudowy kuchennej.

Nie przegap:
Inspirujące aranżacje kuchni w nowoczesnym stylu >>>
Wybierz produkty wykończeniowe i do wyposażenia kuchni w nowoczesnym stylu >>>
Aranżacje innych wnętrz w brązowej kolorystyce >>>

Mała łazienka również urzeka elegancją – czarna matowa mozaika na ścianie jest idealnie dobrana do połyskującej bielą ceramiki, czarnego szkła i białej podłogi. Elementem stanowiącym o luksusie jest duże lustro w stylizowanej złotej ramie. Przełamuje ono jednorodne płaszczyzny ścian i podłogi.

Specjalnie zaprojektowane, czekoladowe meble idealnie wyróżniają się na tle jasnych kremowych ścian. Matowe, drewniane fronty kontrastują z połyskującymi szklanymi i wierzchnimi płaszczyznami mebli. Podobnie zaprojektowano zabudowę szafy w holu – jedno ze skrzydeł jest zrobione z czarnego błyszczącego szkła, a reszta jest wykończona w matowym, czekoladowym fornirze, który jest kontynuowany jako okładzina ściany w holu, w której zostały ukryte drzwi do łazienki i dwóch sypialni.

Oświetlenie zastosowane w aranżacji apartamentu również wykorzystuje zasadę kontrastu – białe minimalistyczne lampy punktowe uzupełniono czarnymi kinkietami i żyrandolem w klasycznym stylu. Poziome linie zabudowy kuchennej i w łazience zostały podkreślone oświetleniem LED w celu wytworzenia nastrojowego klimatu.

Zaprojektowana aranżacja wnętrza jest wyrazem klasycznej elegancji.

Film z realizacji Apartamentu Gorzka Czekolada >>>

Autor projektu: JABRAARCHITECTS Tomasz Zaleski, www.jabraa.pl
Realizacja inwestycji: JABRAARCHITECTS
Powierzchnia: 68 m2
Rok: 2014
Zdjęcia: ME Pośpieszni

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ŚNIEŻKA
  • KINNARPS
  • TER STEEGE
  • KARLIK
  • IKEA
  • NORTH & SOUTH HOME
  • DÖLLKEN
  • GARDINIA
  • PROFIM
tuznajdziesz.pl
Znajdź produkt