stronywnetrza.urzadzamy.pl

Aranżacja nowego biura Grupy Saint-Gobain

Fot.: ECOPHON

Grupa Saint-Gobain Construction Products Polska przeniosła się do swojej nowej siedziby w kompleksie Cybernetyki Office Park w Warszawie. Aranżacja biura, gdzie siedzibę mają takie marki jak Ecophon, Isover czy Weber, została zaprojektowana z myślą o komforcie pracy oraz integracji pracowników. W wyniku tego na powierzchni 2400 m2 powstało ergonomiczne biuro, dostosowane do różnego stylu pracy i specyfiki poszczególnych marek firmy.

Do aranżacji biura wykorzystano technologie opracowane przez poszczególne marki Grupy Saint-Gobain. W trakcie planowania zwrócono uwagę na liczne aspekty, które wpływają na komfort pracowników, m.in. układ przestrzenny, oświetlenie, jakość powietrza, a także akustykę.

Ostatnią marką z Grupy, która została przeniesiona do nowej siedziby jest Ecophon, który specjalizuje się w dostarczaniu kompleksowych rozwiązań kształtujących akustykę pomieszczeń. Największą częścią biura Ecophon jest przestrzeń otwarta z wydzielonymi pokojami cichej pracy salkami konferencyjnymi. W open space swoje miejsca pracy mają nie tylko specjaliści, ale także przedstawiciele kadry menadżerskiej. Zadbano także o to, aby pracownicy, którzy do tej pory pracowali w tradycyjnych pokojach, mieli zagwarantowane komfortowe warunki pracy. Do tego posłużyły różne rozwiązania akustyczne: sufity podwieszone, panele ścienne i ekrany wolnostojące, które umożliwiają sprawną komunikację w grupach bez przeszkadzania innym pracownikom. Taka aranżacja biura ma wspierać interakcje, pomagać w wymianie wiedzy i podnosić efektywność pracowników.

Komfort użytkowników był istotnym czynnikiem również podczas projektowania części wspólnych, takich jak przestronne kuchnie i ergonomiczne sale konferencyjne, w których zastosowano nowoczesne oświetlenie w formie dużych, świecących powierzchni na suficie, które imitują naturalne światło. W ten sposób pomieszczenia zyskały przyjazną, ciepłą atmosferę.

Zaprojektowanie nowej siedziby firmy we współpracy z ekspertami poszczególnych marek Grupy Saint-Gobain zaowocowało stworzeniem atrakcyjnego i komfortowego środowiska pracy oraz swoistego showroomu dla odwiedzających.

Źródło: Saint-Gobain Construction Products Polska Sp. z o.o., Biuro Ecophon

powiązane produkty
Wolnowiszące panele akustyczne Ecophon Solo
Wolnowiszące panele akustyczne Ecophon Solo

Skorzystaj ze swobody ekspresji Ecophon Solo™ to wolnowiszące panele dźwiękochłonne dostępne w wielu kształtach i kolorach, które pozwalają na niemal nieograniczoną ekspresję i dotrzymują kroku zrównoważonemu rozwojowi architektury.Cechy systemów Solo:• nowa perspektywa• kształty• możliwościWięcej o produktach rodziny Solo na stronie ...

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ELECTROLUX
  • ARMSTRONG
  • BOCONCEPT
  • NORTH & SOUTH HOME
  • SOMFY
  • VILLEROY & BOCH
  • PERFEXIM LTD
  • MARBET
  • BAUFORMAT