stronywnetrza.urzadzamy.pl

ALPOL AZ 103 w Domu Zeroenergetycznym Green Power

zoom ALPOL AZ 103 w Domu Zeroenergetycznym Green Power
Fot.: ALPOL GIPS

W budowie Domu Zeroenergetycznego Green Power bierze udział także firma Alpol Gips ze swoją zaprawą murarską cementową ALPOL AZ 103. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę domu nastąpiło oficjalnie już 6 czerwca 2013.

Podczas budowy prace są prowadzone zgodnie z zasadami budownictwa zrównoważonego. Ich efektem ma być powstanie piętrowego budynku. Jego parter będzie miał zabudowę murową, natomiast piętro zaprojektowano w technologii szkieletu stalowego. Turbina wiatrowa ma być odpowiedzialna za przygotowanie ciepłej wody użytkowej. Ogrzewanie zapewni sufitowy system promiennikowy, który będzie w niektórych pomieszczeniach wspierany przez ogrzewanie podłogowe. Szczelna i bardzo ciepła konstrukcja umożliwi maksymalnie ograniczyć straty ciepła, a dzięki temu znacząco zmniejszy się zapotrzebowanie na energię potrzebną do ogrzewania i chłodzenia budynku.

W uroczystości wmurowania kamienia węgielnego wzięli udział przedstawiciele wszystkich firm wspierających tę akcję, a wśród nich reprezentant Alpol Gips – Pan Henryk Rębisz.

Zaprawa murarska cementowa ALPOL AZ 103 to tradycyjna zaprawa ogólnego przeznaczenia do murowania ścian z cegieł, pustaków ceramicznych i betonowych oraz innych elementów murowych o dużych obciążeniach. Jest przeznaczona do stosowania wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Źródło: ALPOL GIPS

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • MERITA
  • DUNES
  • DUNIN
  • BAUTECH
  • MURASPEC
  • HALUPCZOK
  • ADAH
  • Noti Sp. z o.o.
  • COSMO