stronywnetrza.urzadzamy.pl

Akustyczny system ścienny Vescom. Panele akustyczne do wnętrz

zoom Akustyczny system ścienny Vescom. Panele akustyczne do wnętrz
Fot.: VESCOM

Firma Vescom, która niedawno wprowadziła na rynek akustyczne przeźroczyste tkaniny zasłonowe, wzbogaca swoją ofertę o panele akustyczne. Nowym produktem są akustyczne systemy ścienne, które stanowią funkcjonalne, elastyczne, a zarazem estetyczne rozwiązanie dla ścian wymagających polepszenia akustyki.

Akustyczne systemy ścienne najlepiej sprawdzą się w tych pomieszczeniach, gdzie znajdują się powierzchnie odbijające dźwięk (beton, szkło), co z kolei prowadzi do powstawania echa. Panele akustyczne zaproponowane przez firmę Vescom redukują niepożądany pogłos (jego wskaźnik pochłaniania dźwięku Alfaw ma wartość 0,55), czym znacząco poprawia akustykę pomieszczeń i umożliwia lepsze zrozumienie komunikacji słownej.

Atutem jest również wygląd paneli akustycznych – subtelny, dyskretny, nieinwazyjny – idealnie komponujący się z różnymi rodzajami wnętrz. Elementy systemu mogą być wykonane w aż 126 wariantach kolorystycznych, dzięki czemu każde wnętrze użyteczności publicznej nabiera unikalnego, a zarazem ponadczasowego wyglądu.

Należy podkreślić staranność wykonania akustycznego systemu ściennego – składa się on z dźwiękochłonnych, trudnopalnych płyt piankowych, przyklejanych do ściany i przykrywanych aluminiowymi profilami. Płyty są pokryte warstwą wierzchnią, która może zostać wykończona z zastosowaniem różnego rodzaju materiałów, oferowanych przez firmę Vescom.

Lani: solidna tkanina z wełny filcowanej (80% wełny/20% poliamidu) w nowoczesnych kolorach
Meteor: (pół)jednorodna tkanina pleciona, wykonana w 100% z włókna Xorel
Samar: tkanina o motywie blokowym, wykonana w 100% z włókna Trevira CS

Akustyczny system ścienny to innowacyjne rozwiązanie dla pomieszczeń ze złą akustyką, które wyróżnia nie tylko funkcjonalność, ale również dopracowana estetyka, dzięki czemu produkt stanowi idealne uzupełnienie asortymentu firmy Vescom – oklein ściennych, materiałów obiciowych i tkanin zasłonowych.

Źródło: VESCOM

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • OTIS
  • tesa tape
  • VELUX
  • REJS
  • AMICA
  • LOFT DESIGN SYSTEM
  • ROBI
  • KLOSE
  • LUXUM