stronywnetrza.urzadzamy.pl

Salony meblowe Agata na Łódź Design Festival 2016 – „Jak chcą mieszkać Polacy?”

zoom Agata meble na Łódź Design Festival 2016 – jak chcą mieszkać Polacy?
Fot.: Salony Agata

Sieć salonów meblowych Agata była organizatorem dwóch eventów podczas tegorocznego Łódź Design Festival. W trakcie jednego ze spotkań przedstawiono wyniki raportu przeprowadzonego przez TNS Polska „Jak chcą mieszkać Polacy”. Czym zaskoczyły nas badania?

Wszyscy, którym wydaje się, że marginalizujemy sprawy urządzania wnętrz będą zaskoczeni – jesteśmy nacją w Europie, która jako jedna z nielicznych poświęca wiele uwagi temu, jak mieszka. Sami aranżujemy swoje mieszkania, dobieramy kolory i dodatki, a chęć wymiany mebli, którą deklaruje 60% ankietowanych u wielu podyktowana jest potrzebą metamorfozy wystroju. Z czego wynika ta zmiana preferencji i dlaczego nie zadowalamy się, tak jak nasi rodzice, małym mieszkaniem z nieśmiertelną brązową kanapą i klasycznymi szafkami?

 

Katarzyna Rzehak, krytyk designu, która zawodowo zajmuje się prognozowaniem trendów wskazuje na wyraźną tendencję rysującą się w tym aspekcie – urządzamy wnętrza z dużą starannością, ponieważ jako jedyni tak powszechnie kupujemy je na własność. – Kiedy wszyscy inni Europejczycy je wynajmują i często zmieniają, my lubimy mieć swoje, jedno, na własność. To nasza największa wartość materialna w życiu, często spłacana do jego końca – podsumowuje krytyk i wskazuje na wspólne upodobania Europejczyków – Jako pierwsze powojenne pokolenia Polaków podróżujemy bez ograniczeń, oglądamy domy, mieszkania i hotele na całym świecie, mamy dobrą prasę wnętrzarską, czytamy i oglądamy blogi, mamy dostęp do światowych trendów. I tak jak cała Europa chcemy mieć: białą kuchnię, szare obicia kanap i foteli, a zapytani, co chcielibyśmy wyremontować najpierw – odpowiadamy też, tak jak reszta Europy – że kuchnię, a potem salon.

 

Co jeszcze wynika z raportu przeprowadzonego dla Agata?

Polacy preferują styl nowoczesny w urządzaniu swoich mieszkań, a w wyborze mebli nadal kierują się ich funkcjonalnością, którą przedkładają nad design. Marzenia Polaków dotyczą głównie większej ilość pomieszczeń w mieszkaniu – większość ankietowanych chciałaby 5-8 pokojów.


Obserwuje się też rosnące zainteresowanie Polaków dotyczące korzystania z usług ekspertów (architektów i projektantów wnętrz), choć nadal jest ono mało popularne. Wykazano, że wraz ze wzrostem dochodów chętniej powierzamy aranżację wnętrz specjalistom. Coraz bardziej cenimy też fachowe porady, jakie możemy uzyskać podczas zakupu mebli, dlatego też wzrasta zapotrzebowanie na wyspecjalizowany personel w tych sklepach.

Badania przeprowadzone przez TNS Polska dla salonów meblowych Agata dowodzą, że stajemy się coraz bardziej otwarci na internet – coraz częściej decydujemy się na tę formę zakupu. Jesteśmy bardziej skłonni kupić w ten sposób meble proste, łatwe do zmierzenia, takie jak półki i szafki.


Badanie przeprowadzono w grupie 800 osób w dniach: 27.07– 05.08.2016 roku.

 

Źródło: Agata

inne aktualności
Promocja - Zlewozmywak i bateria kuchenna Franke plus noże kuchenne

Do listopada, przy zakupie dowolnego modelu zlewozmywaka granitowego lub ceramicznego Franke w komplecie z baterią kuchenną w prezencie otrzymasz zestaw 3 noży Victorinox.

Okap blatowy Franke Mythos

Okap blatowy Franke Mythos to połączenie kreatywnego myślenia i odwagi w przełamywaniu konwencji, które stoją za szwajcarską marką, oferującą innowacyjne urządzenia kuchenne, które są również znakiem rozpoznawczym projektanta przestrzeni oraz przedmiotów – Marca Thorpe.

Okap nablatowy i płyta indukcyjna Franke Mythos

Patrząc się na czarną, szklaną powierzchnię urządzeń Franke Mythos, osadzonych w kuchennym blacie trudno w pierwszej chwili określić ich funkcję. Do płyt indukcyjnych zdążyliśmy się już na dobre przyzwyczaić, ale okapy montowane na równi z płytą są absolutnym przebojem ostatnich miesięcy. To idealny zestaw dla niewielkich kuchni lub przestrzeni, zaplanowanych bez górnych szafek, dla stref gotowania estetycznych i praktycznych.

Wykładziny Christiana Lacroix jak haute couture

Christian Lacroix kolejny raz przekazał światu swoją wyjątkową wrażliwość, zmysł artystyczny i filozofię życia. Tym razem zrobił to projektując pełne osobistych przemyśleń i wspomnień wykładziny dywanowe dla duńskiej marki EGE.

Novy – pionier w dziedzinie wentylacji kuchennej

Cicha praca przy skutecznym pochłanianiu oparów i luksusowym wzornictwie to cechy wyróżniające wyciągi kuchenne belgijskiej marki Novy, z którymi gotowanie może być komfortowe i relaksujące.

Wzory na podłogę rodem z wiktoriańskiej Anglii

Inspirowane przeszłością wzory Amtico Decor opierają się na oryginalnych projektach rodem z XIX wieku. 6 wzorów daje nam możliwość wprowadzenia ducha tego okresu do domów i pogodzenia go z praktycznymi wymogami naszych czasów. Pomimo historycznego rodowodu kolekcja świetnie sprawdzi się zarówno w zabytkowych, jak i nowoczesnych wnętrzach. Dzięki zestawieniu klasycznych oraz nowoczesnych gam kolorystycznych z dawnymi wzorami otrzymano kolekcję uniwersalną, która przypadnie również do gustu wielbicielom motywów etnicznych, czy eklektycznych aranżacji w stylu vintage. Ekskluzywna propozycja od Amtico jest już dostępna u wyłącznego dystrybutora marki na polskim rynku – Carpet Studio.

Dla architektów i projektantów – aranżacje przestrzeni mieszkalnych oraz użyteczności publicznej

Aranżacje przestrzeni komercyjnych – inspiracje dla architektów i projektantów. Przeglądaj bezpłatnie najnowsze wydania „Architektury od wnętrza” o tematyce biurowej i hotelowej.

Płyty laminowane w aranżacji nowoczesnego biura

Odpowiednia aranżacja biura sprzyja efektywnej pracy i dobrej atmosferze. To tu przygotowujemy projekty, spotykamy się z klientami i nawiązujemy relacje ze współpracownikami. Wybór funkcjonalnych i estetycznych mebli podkreśli indywidualny charakter przestrzeni biurowej.

patroni serwisu
  • ALTEZA
  • LISSY
  • SCHELL
  • VellaHOME
  • ANDREWEX
  • VOGEL&NOOT
  • BONDEX
  • STONE MASTER
  • HYDROPOOL